Policie a údajně i armáda odmítají ve jménu „svobody a lidské důstojnosti“ kontrolovat zdravotní průkazy. Připojí se k velké demonstraci proti povinnému věznění, která se uskuteční 20. listopadu 2021 ve Vídni. (Foto: Youtube)

Jen několik dní poté, co rakouský kancléř Alexander Schallenberg rozhodl o zavírání neočkovaných lidí, vyzývají politici a odbory k masovému povstání proti tomuto drakonickému opatření.

Předseda Svobodných (FPÖ) Herbert Kickl vyzval k „megademonstraci“ 20. listopadu ve Vídni.

Krátce poté následoval příklad prezidenta rakouského svazu ozbrojených sil (FGÖ) Manfreda Haidingera, který se k tomuto kroku připojil v dopise zveřejněném 14. listopadu. Jejím záměrem je „hájit základní práva a svobody“. FGÖ zdůrazňuje, že „každý“ může demonstrovat, i když je omezen!

Povinnost kontroly, kterou uložil ministr vnitra Karl Nehammer, již odmítly policejní odbory. Rakouský svaz ozbrojených sil navíc oznámil, že se zúčastní velkého shromáždění ve Vídni.

„Vláda v panice“

Pro vládu, která podle rakouských médií propadá stále větší panice, je to jasná facka.

Předseda sociálnědemokratických odborů (FSG) a policejních odborů Hermann Greylinger podle týdeníku Wochenblick v rozhovoru nenechal nikoho na pochybách, že policie se necítí být schopna tyto kontroly provádět.

Manfred Haidinger (FGÖ) ve svém dopise dodal: „Upozorňujeme tímto, že účast na shromážděních je zvláště chráněným právem a že je to zohledněno i v návrhu nařízení, který je v současné době k dispozici. Účast a cestování po celém Rakousku jsou povoleny.“

I když se neočkovaným osobám doporučuje cestovat soukromou dopravou.

Závěrem dopis připomíná, že „zákaz shromáždění plánovaného občany, jakož i zákaz shromáždění politické strany byly uznány vídeňským správním soudem za nezákonné“.

Zdroj: infodujour.fr