Od minulého víkendu dorazilo na italský ostrov Lampedusa jako uprchlíci nebo migranti přes Středozemní moře přes 2.000 lidí. (Foto: Twitter)

Evropský komisař pro vnitro Johansson říká z Bruselu, že by měli být umístěni v různých zemí EU, což rakouský ministr zahraničí Nehammer okamžitě odmítl.

Mluvčí zahraniční politiky parlamentní skupiny AfD v německém Spolkovém sněmu Armin-Paul Hampel k tomu uvedl:

„Rakouský ministr vnitra má pravdu se svým jasným prohlášením, že rozdělování není řešením, ale součástí problému. V Bruselu musí vidět, že nepomáhá pokračující diskuse o distribuci těchto lidí z Itálie do jiných zemí EU, samozřejmě včetně Německa. Naopak, a o tom všem víme již dlouho, slouží to jako pobídka pro pašeráky a migranty, aby se dostali nebezpečným přechodem do Evropy.

Často k tomu dochází pomocí takzvaných námořních záchranářů, tj. nevládních organizací, které jsou často financovány z veřejných zdrojů a někdy jsou infiltrovány levicovými extremisty. Německý ministr zahraničí, který tomu nerozumí, není na místě a neplní své oficiální povinnosti. V německém a dobře pochopeném evropském zájmu je skutečně důležitá účinná ochrana vnějších hranic EU a efektivnější návrat lidí zpět domů bez imigračního práva. Ilegální migranti na Kanárských ostrovech mohou pokračovat do Evropy.

To by byl jeden z ústředních a nejdůležitějších úkolů německého ministra zahraničí Heiko Maase (SPD). Nevidí vůbec žádný důvod pro podporu svých rakouských kolegů, ale cestuje do Říma, snad kvůli špatným výsledkům průzkumu jeho SPD, aby získal úplně poslední pomazání od Svatého otce. Obyčejnému občanovi v Německu opět zbývá jen závistivé poznání: Tu felix Austria.“

Zdroj: pz.cz, politikstube.com