Turisté se sjíždějí do černobylské uzavřené zóny nejen aby uviděli na vlastní oči města opuštěná před desetiletími, ale i aby se zúčastnili rave party, uměleckých show a pánských jízd, oznámil The Sun.

Třeba v prosinci 2018 navštívily stovky lidí uměleckou show s neonovými světly a instalacemi. Hosté měli na sobě bílé kombinézy a plynové masky. Podávala se „radioaktivní“ zmrzlina z náklaďáku opatřeného speciální tabulí.

Světlana Koršunovová, kurátorka umělecké show, řekla, že zařídila uměleckou rave party, aby změnila uzavřenou zónu a dala jí nový smysl.

Tato oblast se stává populární také pro uspořádání pánských jízd. Někteří mužové chtějí na této akci pocítit jedinečné emoce. Jeden průvodce řekl, že četné ukrajinské cestovní kanceláře prodávají poukázky do Černobylské zóny, a na seznamu zábav pro ženicha a jeho přátele je mj. paintball a zorbing (sjezdy v průzračné plastové kouli).

Nicméně nejsou mnozí lidé nadšeni myšlenkou změnit černobylskou zónu v místo pro večírky a zábavu. Příbuzní lidí, kteří zemřeli na následky havárie v Černobylské atomové elektrárně, pokládají podobné adrenalinové večírky v těchto místech za amorální, píše The Sun.

Zdroj:  theguardian.com