Tři vojáci byli zraněni při útoku posádky severokorejské pytlácké lodi v Japonském moři. Informovalo o tom Centrum pro styk s veřejností Federální služby bezpečnosti Ruské federace (FSB RF).

Uvádí se, že pobřežní pohraniční stráž v oblasti mělčiny Quito-Yamato (Japonské moře, výlučná ekonomická zóna Ruské federace) objevila dvě severokorejské lodě a jedenáct motorových lodí, které se zabývaly pytláctvím.

Když se ale pohraniční stráž pokusila pytláky zadržet, tři vojáci byli zraněni.

„Byla zadržena jedna loď s posádkou čítající 21 osob. Posádka druhé severokorejské lodi (více než 45 lidí) provedla ozbrojený útok na členy inspekčního týmu pohraniční lodě. Tři vojáci byli zraněni. Jejich zranění jsou různě vážná,“ uvádí se ve zprávě.

V dokumentu se také zdůrazňuje, že personál pohraniční kontroly FSB RF na území Přímořského kraje přijmou radikální opatření k omezení této nezákonné činnosti.

Podle informací FSB RF byly oba severokorejské pytlácké lodě, které zaútočily na ruskou pohraniční stráž, zadrženy a nyní jsou eskortovány do města Nachodka, které leží v Přímořském kraji. Mělčina Quito-Yamato se totiž nachází asi 180 mil jihovýchodně od tohoto přístavního města.

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že požádá dočasného zmocněnce KLDR o vysvětlení.

Zdroj:  themoscowtimes.com