23. listopadu provedly ve městě Nawara v provincii Latakia Turecké ozbrojené síly dělostřelecký úder proti pozicím syrských vládních sil. Cílem této dělostřelecké palby bylo během střetů se Syrskou armádou, domobranou Národní obranných sil (NDF) a Syrskou námořní pěchotou pomoci Jabhar Fatah al-Sham (čili bývalé Jabhat al-Nusra, tj. syrské větvi al-Kaidy) a jejím spojencům. …


23. září ráno zahájily vládní síly v severní Latakii ofenzivu ve směru Al-Tufahiea a Tardeen. Nepodařilo se jim však proti spojeným silám militantů podporovaným Tureckem dosáhnout významných zisků.

Jabhat Fatah al-Sham, Jaysh Al-Izza a další umírněná opozice 23. listopadu provedla výpad proti opevněným pozicím vlády u Ma’an a Tal Bizam v severním Hama. Od té doby v uvedené oblasti boje pokračují. Pokud by Tal Bizam padlo do rukou Fatah al-Sham, získali by militanti v případě, že by se jim podařil plnocenný postup na Ma’an, taktickou výhodu.

Od 22. listopadu bylo ve východní militanty kontrolované části Aleppa při střetech se Syrskými vládními silami podle provládních médií a aktivistů zabito přes 100 členů militantních skupin včetně jejich vrchních velitelů. Zvláště těžké boje mezi koalicí militantů Jaish al-Fatah a vládními silami probíhaly ve čtvrti Sheikh Saed. Zdroje militantů uvádí, že proti cílům v tomto městě rovněž zintenzivnilo nálety Syrské arabské letectvo.

V provincii Aleppo rovněž probíhají intenzivní boje mezi pro-tureckými skupinami militantů podporovanými Tureckými ozbrojenými silami a kurdskými silami YPG. Tureckem vedené síly zaútočily na jednotky YPG ve vesnicích Boghaz, Sab Weran, Sheikh Nasir a Yulanli a zabraly jim vesnice Barhaya a Jib Al-Dam.

Turecké nálety údajně zasáhly pozice YPG ve městě Arimah, které kurdské síly vydobyly od ISIS, čímž si vytvořily nástupiště k postupu podél dálnice Manbij al Bab. K významné eskalaci mezi YPG a Tureckem vedenými silami došlo poté, co se Kurdským silám podařilo pro-tureckým militantům zabránit, aby obklíčili a zabrali klíčové město al-Bab kontrolované ISIS.