Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí 14. října dorazil na státní návštěvu do hlavního města Saúdské Arábie Rijádu. Hned po příletu ruský prezident jel do paláce krále Saúdské Arábie Salmána bin Abd al-Azíze. (Foto: Youtube)

Aurus ruského vůdce jel do paláce doprovázený čestnou eskortou desítek jezdců s vlajkami Ruské federace a Saúdské Arábie.

V královském paláci v Rijádu se celá řada saúdských zástupců seřadila do fronty a čekala na podání ruky s ruským prezidentem.

Na záběrech lze pozorovat  protokolární  část události: pozdrav, podání ruky a představení se.

Vladimir Putin je nyní v Saúdské Arábii na státní návštěvě. Je to jeho první návštěva východního království od roku 2007.

V rámci návštěvy je naplánovaná účast Vladimira Putina na prvním zasedání Rusko-saúdské ekonomické rady a schůzka s korunním princem Saúdské Arábie Mohamedem bin Salmánem.

Kreml dříve oznámil, že na konci návštěvy se očekává podepsání dvoustranných dokumentů, mezi nimiž jsou úřední a komerční dohody. Také se plánuje projednávaní problémů  oboustranných vztahů a také problémů Blízkého východu a severní Afriky.