Lékaři mohou předepisovat ivermektin k léčbě COVID-19, uvedla tento týden právnička zastupující americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). (Foto: Flickr)

FDA výslovně uznává, že lékaři mají pravomoc předepisovat ivermektin k léčbě COVID,“ uvedla Ashley Cheung Honoldová, právnička ministerstva spravedlnosti zastupující FDA, během ústního jednání 8. srpna u amerického odvolacího soudu pro 5. obvod.

Vláda se hájí tím, že FDA opakovaně nabádala lidi, aby ivermektin na COVID-19 neužívali, včetně příspěvku „Přestaňte s tím“.

Žalobu podali tři lékaři, kteří tvrdí, že FDA svými výroky nezákonně zasáhl do jejich lékařské praxe. Federální soudce případ v roce 2022 zamítl, což vyvolalo odvolání.

„Základní otázka v tomto případě je jasná. Poté, co FDA schválí humánní lék k prodeji, má poté pravomoc zasahovat do způsobu užívání tohoto léku v rámci vztahu lékař-pacient? Odpověď zní ne,“ řekl odvolacímu soudu Jared Kelson, který zastupuje lékaře.

FDA 21. srpna 2021 napsal na X, dříve známý jako Twitter: „Nejste kůň. Nejste kráva. Vážně, vy všichni. Přestaňte s tím.“ Příspěvek, který odkazoval na stránku FDA, kde se uvádí, že lidé by neměli používat ivermektin k prevenci nebo léčbě COVID-19, se stal virálním.

Ale řekněme si upřímně, proč se to děje po 3 letech – většina peněz už byla vydělána na vakcínách. Nešlo o zdraví. Šlo o vyvolání strachu, aby se zvýšily zisky Big Pharma z vakcín.

Zdroj: theepochtimes.com