Senátor Ron Johnson (R-Wisconsin) se v průběhu pandemie Covid-19 postavil do čela snahy hnát k odpovědnosti úředníky a agentury zabývající se veřejným zdravím, pokud neposkytli přesné a včasné informace veřejnosti, pro kterou pracují. (Foto: Flickr)

Od masek, vakcín a uzavření škol až po původ Covid-19, Johnson kladl kritické otázky. Říká však, že se mu dostalo jen velmi málo odpovědí.

Podle Johnsona je ředitelka Centra pro kontrolu nemocí (CDC) Rochelle Walenskyová jedním z představitelů veřejného zdravotnictví, kteří jeho žádostem nevyhověli.

Johnson říká, že do dnešního dne vznesl osm konkrétních požadavků přímo na Walenskou, které zůstaly bez odpovědi.

Ve svém posledním pokusu o získání údajů píše:

„Uprostřed pandemie je nepřijatelné, aby CDC zadržovalo relevantní údaje o Covidu-19, které by mohly informovat veřejnost a potenciálně zachránit životy. Navíc je hrubě arogantní, že vaše agentura opakovaně ignoruje žádosti Kongresu.“


Níže si můžete přečíst poslední dopis senátora Johnsona řediteli Walenskému:

1. března 2022

Rochelle P. Walensky, M.D., MPH ředitelka
Centra pro kontrolu a prevenci nemocí

Vážená paní ředitelko Walensky:

v uplynulém roce se Centru pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) nepodařilo být transparentní vůči americkému lidu a jeho voleným zástupcům. Konkrétně CDC nereagovalo na mé několikanásobné žádosti o informace o COVID-19. Kromě toho CDC údajně před veřejností „zatajilo informace“ o COVID-19, které „by mohly pomoci státním a místním zdravotnickým úředníkům lépe zaměřit jejich úsilí na zvládnutí viru“.1 Uprostřed pandemie je nepřijatelné, aby CDC zatajovalo relevantní údaje o COVID-19, které by mohly informovat veřejnost a potenciálně zachránit životy. Navíc je hrubě arogantní, že vaše agentura opakovaně ignorovala žádosti Kongresu.

Do dnešního dne jsem Vám zaslal řadu dopisů, v nichž jsem požadoval informace o COVID-19, včetně záznamů a údajů o viru, školních pokynech a vakcínách. Na níže uvedené dopisy jste buď neodpověděli, nebo byla vaše odpověď značně neúplná:

  1. května 2021 – Žádost o záznamy týkající se učitelských odborů a pokynů CDC.
  2. června 2021 – Žádost o informace týkající se nežádoucích účinků vakcíny COVID-19.
  3. července 2021 – Žádost o informace týkající se monitorování bezpečnosti vakcín.
  4. července 2021 – Žádost o poskytnutí údajů, které CDC použilo k vytvoření prezentace o účinnosti vakcíny COVID-19.
  5. srpna 2021 – týkající se zasedání Poradního výboru pro vakcíny a příbuzné biologické produkty.
  6. září 2021 – Žádost o informace o účinnosti přirozené imunity jako ochrany před vakcínou COVID-19.
  7. října 2021 – Žádost o informace o včasné léčbě vakcínou COVID-19.
  8. prosince 2021 – Žádost o informace o údajích o variabilitě šarží vakcín. 1 Apoorva Mandavilli, The C.D.C. isn’t publishing large portions of the Covid data it gatherings, NY Times, 21. února 2022.

Zdá se, že to, že CDC neodpovědělo Kongresu, je jedním z dílů většího problému agentury s transparentností pro veřejnost. Podle New York Times během „[celých] dvou let pandemie [CDC] zveřejnilo jen nepatrný zlomek údajů, které shromáždilo“.2 Zjevná lhostejnost CDC vůči transparentnosti během pandemie je znepokojivá a ostudná.

CDC a další zdravotnické agentury po celou dobu pandemie prosazovaly nekonzistentní politiku a doporučení týkající se COVID-19. Mnozí Američané, kteří vyjádřili obavy z těchto měnících se politik, byli vystaveni posměchu, očerňování a cenzuře ze strany tisku. Bidenova administrativa zjevně upřednostnila cenzuru před transparentností, místo aby poskytla veřejnosti úplný přístup k relevantním údajům, které by odůvodnily její politiku v oblasti COVID-19.

V rámci pokračující snahy zajistit, aby americký lid měl přístup k úplným a přesným údajům o COVID-19, obnovuji své předchozí žádosti a vyzývám Vás, abyste neprodleně odpověděl na všechny mé zbývající dopisy. Kromě toho bych rád, abyste informoval mé zaměstnance o tom, zda CDC zatajuje veřejnosti údaje, jak o tom informoval deník New York Times, a poskytl mi jména a tituly úředníků CDC, kteří mohli příslušné informace zatajit. Žádám, aby k tomuto informování došlo nejpozději 15. března 2022. Děkuji Vám za pozornost, kterou této záležitosti věnujete.

cc: Ctihodný Xavier Becerra ministr

Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb

Ctihodná Christi Grimm
Generální inspektor
Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb

S pozdravem,

Ron Johnson
Senátor Spojených států amerických

Zdroj: zerohedge.com