Čerstvá obvinění vůči princi padla během jeho návštěvy Ukrajiny uprostřed probíhající rusko-ukrajinské války. Ukrajinu navštívil v červnu. (Foto: Flickr)

Princ byl zřejmě součástí delegace, která válkou zničenou zemi navštívila během návštěvy britského ministra zahraničí Jamese Cleverleyho. Princ nyní čelí vážnému obvinění ze zneužití dvou dětí v jednom z prominentních kyjevských klubů. Tato obvinění vznesl James Obasi, osoba nigerijského původu, která byla pověřena hostováním britské delegace v kyjevském klubu.

Obasi uvedl, že byl očitým svědkem celého incidentu. Uvedl, že byl pověřen, aby se dobře postaral o VIP hosta, a že tímto VIP hostem byl princ Andrew. Uvedl, že viděl, jak k princi přivedli dvě děti. Jedno byl desetiletý chlapec a druhé dívka, které bylo asi 12 let.

Obasi nahrál svou výpověď na kameru a celý incident vysvětlil.

Výpověď očitého svědka Jamese Obasiho

James Obasi, úředník pracující v jednom z kyjevských klubů, uvedl, že ho princ Andrew požádal, aby pro obě děti zajistil nějaké jídlo a pití. Když se vrátil s potravinami pro děti, viděl, že se princ Andrew k dětem chová nepřístojně. Nechal si talíř s jídlem a odešel odtamtud. Když se James Obasi po nějaké době vrátil, našel děti v kritickém stavu. Na tělech dětí nebylo téměř žádné oblečení, děti byly nesmírně vyděšené a neustále plakaly. Podle Jamese Obasiho se snažil o děti postarat, ale pracovníci ochranky je odvedli s sebou. O dva dny později prý děti odvezla britská delegace speciálním letadlem do Paříže.

Dřívější obvinění proti princi Andrewovi

V říjnu 2019 se o celosvětovou senzaci postarala Američanka Virginia Giuffreová, která tvrdí, že v roce 2001, kdy bylo Virginii pouhých 17 let, s ní britský princ Andrew několikrát násilně souložil. Princ Andrew a Buckinghamský palác Virginiino obvinění zpočátku odmítali, Virginia si však za svým tvrzením stála.

Zveřejnila také svou fotografii s princem Andrewem a tvrdila, že má mnoho dalších fotografií. Ve svých tvrzeních také zveřejnila vztah kontroverzního amerického podnikatele a odsouzeného pedofila Jeffreyho Epsteina s princem Andrewem. Epstein byl v různých případech sexuálního zneužívání dětí poslán do vězení na americkém Manhattanu, kde v roce 2019 za podezřelých okolností zemřel.

V loňském roce byl jménem prince Andrewa americký soud informován o vyrovnání s Virginií, v jehož rámci prý bude poskytnuta obrovská částka jako odškodnění. A nejen to, když byl Jeffrey Epstein propuštěn z vězení, princ Andrew se s ním tajně setkal, což se stalo veřejným důkazem.

Kdo je britský princ Andrew?

Princ Andrew se narodil v roce 1960 v Buckinghamském paláci. Je druhým synem britské královny Alžběty a mladším bratrem současného britského krále Charlese. V britské královské rodině získal titul vévoda z Yorku. Princ Andrew vstoupil do královského námořnictva jako pilot a zúčastnil se také války o Falklandy v roce 1982.

Dříve byl označován za válečného hrdinu a později byl uznáván jako princ playboy. Po celosvětovém skandálu v souvislosti s kauzou sexuálního obtěžování Buckinghamský palác oznámil, že s princem Andrewem přerušuje spolupráci. Britská královna odebrala princi Andrewovi všechny vojenské pocty a také mu zakázala používat královské oslovení Jeho Výsost.

Ukrajina obviněna z obchodování s dětmi

Ukrajina je také obviňována z obchodování s dětmi uprostřed války. Podle ruských zpravodajských služeb jsou děti z Ukrajiny ve velkém měřítku prodávány do zahraničí za přispění ukrajinské zpravodajské služby.

Vasilij Prozorov z ukrajinské zpravodajské služby v srpnu odhalil, že gang, který sexuálně napadá děti ve Velké Británii, je velmi aktivní na Ukrajině. Ve jménu adopce dětí z válkou zmítané Ukrajiny si tyto gangy odvážejí děti s sebou. Obvinění vznesená proti princi Andrewovi opět vyvolala velké otazníky nad situací dětí na Ukrajině.

Zdroj: news9live.com