Astroložka a spisovatelka Jeane Dioxonovy pracovala jako poradkyně několika amerických prezidentů. Během své kariéry dokázala z křišťálové koule předvídat několik události a katastrofy. (Foto: Pxfuel)

A přestože je již více než dvacet let po smrti, jen nedávno se dostala na veřejnost její předpověď týkající se budoucnosti naší planety. Nezní vůbec optimisticky, proto doufejme, že slavná věštkyně se v tomto případě mýlí.

Sedm let před smrtí Johna Fitzgeralda Kennedyho předpověděla, že bude zavražděn. V magazínu Parade, který vyšel 13. května 1956, napsala, že prezidentské volby v roce 1960 ovládnou labouristé a vyhraje demokrat. Zároveň ale dodala, že "ten, kdo vyhraje volby, bude zavražděn nebo zemře v úřadu, i když ne nutně v prvním volebním období" .

Zpočátku sestavovala horoskopy, později začala dělat první předpovědi pomocí křišťálové koule. V polovině druhé světové války se dostala do pozornosti amerického prezidenta Franklina Roosevelta, který ji pozval do své oválné pracovny.

Později Jeane podle jejích slov požádal o radu ve vojenských otázkách a ona mu prý řekla, že válka skončí v první polovině roku 1945. Roosevelt zemřel v dubnu téhož roku, takže se toho nedožil, ale pověst o jejích schopnostech se šířila v těch nejvyšších kruzích.

Její předvídavé tvrzení o JFK upoutaly pozornost Richarda Nixona, který byl v té době americkým viceprezidentem. 

Tvrdila také, že měla vizi teroristického útoku v roce 1972, čili krátce před masakrem v Mnichově na olympijských hrách. Na základě její předpovědi vytvořil prezident protiteroristický výbor. Nixon nebyl poslední hlavou státu, který požádala věštkyni o radu.

Kontaktovali ji i Nancy a Ronald Reaganů. V roce 1989 předpověděla havárii tankeru Exxon Valdez, který nakonec opravdu ztroskotal u břehů Aljašky. Do oceánu tehdy uniklo 37 000 tun ropy, která způsobila ekologickou katastrofu v celé oblasti.

Uznávaná moderátorka Oprah Winfrey se s astroložkou setkala v roce 1977 a už tehdy jí předpověděla pozoruhodnou kariéru. 

Dále mluvila o tom, že svět zanikne v roce 2020. Právě v tomto roce má totiž válka podobná armagedonu zničit naši planetu. Zbývá jen doufat, že Jeane se právě v této předpovědi spletla.

Stalo se tak například tehdy, když tvrdila, že Sovětský svaz bude první zemí, která pošle člověka na Měsíc. Prvním člověkem byl přitom Američan.

V 80. letech minulého století měl zase podle ní proběhnout další holocaust a Řím se měl snažit o vybudování nové říše. 

Zdroj:  express.co.uk