Hvězda Marvelu Evangeline Lilly nedávno prozradila, že podpořila ve Washingtonu protest proti povinnému očkování covid-19. (Foto: Flickr)

„Tento víkend jsem byla ve Washingtonu, abych podpořila tělesnou suverenitu, zatímco kanadští řidiči kamionů se shromáždili na svůj pokojný konvoj přes celou zemi na podporu téže věci,“ napsala hvězda filmu Ant-Man a Wasp svým 2,2 milionu sledujících na Instagramu.

„Věřím, že nikdo by nikdy neměl být nucen si proti své vůli píchat do těla cokoli… pod jakoukoli hrozbou,“ pokračovala Lilly a uvedla konkrétní hrozby „násilného napadení, zatčení nebo zadržení bez soudu, ztráty zaměstnání, bezdomovectví, hladovění, ztráty vzdělání, odcizení od blízkých, vyloučení ze společnosti“.

„Tohle není správná cesta. Tohle není bezpečné. Tohle není zdravé. Tohle není láska. Chápu, že svět je ve strachu, ale nevěřím, že odpověď na strach silou vyřeší naše problémy,“ napsala a dodala: „Byla jsem pro volbu před covid-19 a jsem pro volbu i dnes.“

Není první postavou z filmu „Avengers: Endgame“, která na sebe upoutala pozornost kvůli svému postoji covid-19. Hvězda filmu „Black Panther“ Letitia Wrightová se v prosinci 2020 dostala pod palbu kritiky a smazala některé své účty na sociálních sítích poté, co zveřejnila video zpochybňující legitimitu vakcín, vyjádřila skepsi ohledně změny klimatu a pronesla transfobní komentáře.

Zdroj: latimes.com