Odhalení, ze kterého běhá mráz po zádech. V roce 1981 napsal slavný spisovatel Dean Koontz thriller, jehož obsah vzbuzuje mnoho otázek.

V současnosti, kdy čelíme nebezpečnému koronavirus, vzniká kolem něj množství spekulací. Nejnověji jde právě o knihu Koontze, který podle některých předpověděl současnou epidemii.

V románu z roku 1981 s názvem Eyes of Darkness (Oči temnoty) existuje choroba zvaná "Wu-chan-400".

"Je to, jakoby to bylo jen včera. Právě jsem dokončil čtení této knihy a děje se to i dnes,"  napsal jeden v komentáři.

V kapitole 39 své knihy Koontz píše o viru, který vyvinula Čínská komunistická strana (ČKS) ve vojenských laboratořích v blízkosti města Wu-chan jako biologickou zbraň, informoval  Liberty Times s tím, že podle některých obyvatel Číny je virus překvapivě podobný koronaviru.

Tento thriller je příběhem matky, která chce zjistit, zda její syn opravdu před rokem zemřel, nebo je stále naživu. V knize vystupuje i vědec Li Chen, který vede výzkum Wuhan-400, donáší USA tajné informace o nejnebezpečnějších chemických zbraních Číny.

Jednomu se říká Wu-chan-400, protože byl vyvinut v laboratoři rDNA hned u města Wu-chan. Tento virus napadá spíše lidi jako zvířata a nemůže přežít mimo lidského těla nebo v prostředí chladném než 30 stupňů Celsia.

Člověk se infikuje jen čtyři hodiny po kontaktu s virem. Díky pokusům na mnoha politických vězních se zjistilo, že virus migruje do mozkovém kmenu a tam vyloučí toxin, který doslova pohlcuje mozkovou tkáň. Zničí tu část mozku, která řídí všechny samovolné funkce těla. Oběť tedy přestane mít puls, přestanou mu fungovat orgány nebo přestane dýchat.

Kromě toho je tu i další zvláštní shoda náhod s knihou. Wu-chanský institut virologie, ve kterém se nachází čínské laboratoř biologické bezpečnosti čtvrté úrovně (nejvyšší klasifikace laboratoří), se zkoumají najsmrtelnější viry a je vzdálen pouze 32 km od epicentra  současného propuknutí koronavirus, Wu-chan. V současnosti existuje také množství dohadů, zda koronavirus vytvořil člověk a pravděpodobně unikl z virologického laboratoře ve Wu-chan.

Co myslíte, jde o knižní proroctví nebo jen o obyčejnou náhodu?

Zdroj:  zerohedge.com