Švédský ministr spravedlnosti Morgan Johansson oznámil, že vláda hledá jak zařadit „genderové projevy a sexuální příslušnost“ do své současné legislativy o zločinech z nenávisti. Současná legislativa zločinů z nenávisti, známých jako podněcování k nenávisti, se vztahuje na projevy zaměřené na lidi na základě jejich sexuální orientace, rasy a náboženského přesvědčení.


Nové dodatky by do existujícího zákona ještě přidaly genderovou identitu a její projevy jak uvádí Johansson ve zprávy Rádia Sveriges.

„Je to zvláště zranitelná skupina, která byla nenávisti vystavována už po dlouhou dobu,“ řekl Johansson.

Johansson rovněž uvedl, že nová legislativa postaví do ilegality každého, kdo by někoho diskriminoval na základě jeho projevu genderové příslušnosti. Dodal, že je důležité „zdůraznit, že vládě tento typ obtěžování dělá starosti.“

Švédská vláda diskutoval o tomto zařazení transsexuality do legislativy proti nenávistným zločinům už od roku 2014 s tím, že současná vláda vedla za zlepšení tohoto zákona kampaň při posledních volbách.

Chtějí své zákonodárství o nenávistných zločinech vylepšit ještě více vyřazením slova „rasa“ z veškeré existující legislativy, což mají v úmyslu provést do července příštího roku.

Důvodem pro tuto změnu je podle Johanssona to, že rasa není vědecká.

„Chceme se od konceptu rasy distancovat, když ten samozřejmě postrádá jakýkoliv vědecký důkaz, že by se lidstvo mohlo dělit na nějaké rasy,“ řekl.

V tomto návrhu se odráží nedávná legislativa schválená v Kanadě pod liberální vládou ministerského předsedy Justina Trudeau.
Loading...