„Pokud nemají rádi naši zemi, tak ať odjedou,“ řekl Donald Trump během setkání s voliči s odkazem na čtyři barevné demokratické kongresmanky, které byly už dříve terčem jeho útoků.

Jak uvedl Huffington Post, voliči horlivě podpořili prezidenta a dokonce začali skandovat proti jedné ze žen: „Pošlete ji domů!“.

Během středečního setkání s voliči v Greenville, v Severní Karolíně, americký prezident Donald Trump pokračoval v jeho útocích na čtyři představitelky Kongresu, informoval Huffington Post.

„Pokud se jim nelíbí (Amerika), tak ať odjedout,“ prohlásil šéf Bílého domu, který kandiduje na druhé funkční období. Jak uvedlo internetové vydání, čtyři mladé demokratky, které nedávno přijali svá místa v Sněmovně reprezentantů USA, Alexandrii Ocasio-Cortesovou z New Yorku, Ilhanu Omarovou z Minnesoty, Ayannu Pressleyovou z Massachusetts a Rashidu Tlaibovou z Michiganu, současný prezident označil, za „nenávistné extrémisty, kteří se neustále snaží zničit Ameriku“.

„Pokud nemilují Ameriku, řekněte jim, ať odejdou. Chci jen zdůraznit, že je to jejich volba, mohou se kdykoliv vrátit,“ citoval Donalda Trumpa The Huffington Post. „Někdy se mi zdá, že nenávidí naši zemi. A jsou tak zlé.“

Jak portál připomněl, tento týden prezident již věnoval čtyřem zmíněným demokratům celou řadu tweetů a doporučil jim, aby se vrátili do zemí, z nichž pocházeli, a „snažily se upravit život na těchto zdevastovaných místech s převahou zločinnosti“. Noviny zároveň zdůraznily, že ze čtyř žen, z nichž všechny jsou občany Spojených států, se narodila mimo Ameriku jen jedna, Ilhan Omarová. Trump se tedy po kontrole faktů se rozhodl omezit na definici „lidí, kteří nenávidí naši zemi“. Na pozadí nespokojenosti veřejnosti Sněmovna reprezentantů schválila usnesení, ve kterém byly prezidentská prohlášení označena za „rasistická".

Huffington Post také dodává, že zatímco Trump na svých schůzkách s voliči v Greenville uvedl jména čtyř demokratek, už dav dával najevo svoji negaci. A když prezident zmínil Ilhan Omarovou, jednu z prvních muslimských žen v Kongresu, a poznamenal, že kdysi učinila „antisemitská prohlášení" a prý minimalizovala význam teroristických útoků z 11. září, přítomní začali skandovat: „Pošlete ji domů!"

Podle portálu se Omarová skutečně střetla s kritickou ke svým připomínkám, v nichž vyjádřila pochybnosti ve vztazích USA s Izraelem. Někteří shledali její tvrzení za „antisemitská“. Ale slova o 11. září byla zcela vytržena z kontextu.

Podobně se Trump otřel o ostatní tři kongresmanky, připomínající Tlaibové její obscénní popis prezidenta a obvinil Ocasio Cortezovou ze lhaní o hrozných podmínkách v dočasných záchytných střediscích pro migranty u hranic.

Podle The Huffington Postu, několik hodin před uvedeným setkáním jeden zástupce Trumpových voličů, 20letý Thomason Lawrence v červené čepici se slovy „Udělejme Ameriku znovu skvělou,“ řekl novinářům: „Mohl si vybrat jiná slova. Pokud ale někdo v naší zemi nechce žít, měli by ji opustit. Koneckonců, když jste přišli do restaurace a nelíbil se vám, prostě vstanete a odejdete. “

Rovněž před večerním vystoupením hlavní postavy oslovila prezidentova sestřenice Lara Trumpová voliče slovy: „Pokud se vám naše země nelíbí, tak prezident už řekl…“ „Odjeďte!“ dokončil dav. 

Zdroj:  huffpost.com