Prezident Ukrajiny Petro Porošenko se dopustil několika narušení v prohlášení podaném k registraci na kandidáta ve volbách hlavy státu. Uvádí to portál Strana.ua s odkazem na výsledky inspekce Centrální volební komise.

V prohlášení nezmínil pozemek o rozloze 1875 m2, který byl přeprán na jeho manželku a turistickou loď. Zároveň Porošenko uvedl v dokumentu, že vlastní dva byty o rozloze 134 a 62 metrů čtverečních a chalupu o rozloze 344 metrů čtverečních, ale tyto objekty chybí ve všech majetkových registrech Ukrajiny.

Kromě toho příjmy prezidenta ve výši 172 tisíc hřiven (okolo 150 000kč) z prodeje majetku a cenných papírů nebyl registrován ve státním rejstříku fyzických osob. To znamená, že daně z této částky nebyly uhrazeny.

Porošenko se označil za příjemce finanční a pojišťovací společnosti Admiraltejskaja. Tyto informace také chybí v požadovaném registru. Ale je v něm uvedeno, že na konci roku 2017 prezident ovládal dvě další společnosti a tyto informace už nejsou v jeho prohlášení. Kromě toho Centrální volební komise neměla čas kontrolovat informace o řadě dalších společností, které uvedl Porošenko.

V závěru dokumentu se píše, že tyto nepřesnosti neznamenají odmítnutí registrace kandidáta a jsou předmětem oprav.

Volby hlava státu na Ukrajině se uskuteční 31. března.

Zdroj: snews.com