Poradce ukrajinského prezidenta Alexej Arestovič se uchýlil k neslušným výrazům, aby kritizoval ty, kteří na Západě vyzývají Kyjev, aby v zájmu míru postoupil část území země Rusku. (Foto: Twitter)

„Jděte se vycpat s takovými návrhy, vy tupí k***ové, abyste si vyměnili kousek ukrajinského území! Zbláznili jste se? Naše děti umírají, vojáci vlastními těly zastavují granáty a oni nám říkají, jak máme obětovat naše území. To se nikdy nestane,“ řekl Arestovič v rozhovoru ve středu.

Arestovič kritizoval logiku „bečících“ hlasů, které nabádají Ukrajinu, aby „omezila své choutky“ a odevzdala Rusku území, která údajně chce, protože by to Kyjevu umožnilo „nastolit komplexní mír a vrátit se k běžnému fungování“.

Další poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, Michail Podoliak, se ve středu na Telegramu obrátil na „proruské lobbisty v Evropě“.

„Neprodáváme své občany, území ani suverenitu. To je jasná červená linie. Ukrajinská společnost zaplatila strašlivou cenu a nedovolí nikomu ani krok tímto směrem – žádné vládě a žádné zemi,“ uvedl Podoliak.

Ačkoli si nikdo nepřeje dlouhou vojenskou akci ani potravinovou krizi, „nejkratší cestou k ukončení války jsou zbraně, sankce a finanční pomoc Ukrajině,“ tvrdil.

„Ukrajinci ubránili Kyjev, osvobodili tři oblasti a dokončují osvobození čtvrté. Dnes nám ti samí lidé nabízejí, abychom Rusku předali východ a jih. Děkujeme za radu, ale pravděpodobně se chopíme zbraní,“ dodal poradce.

Zdroj: t.me