Ve scénáři populárního seriálu Hra o trůny se našla poznámka, která vysvětluje chování jedné z hlavních postav, Daenerys Targaryen, v poslední sezóně seriálu. Informují o tom noviny Mirror. (Foto: Flickr)

Publikum bylo obzvláště překvapeno neočekávaným koncem v seriálu. Daenerys tehdy během bitvy s Cersei Lannister přikáže svému drakovi, aby spálil město. Učiní tak i přesto, že krátce předtím slibovala svým spojencům, že podobnou věc neučiní.

Podle scénáře měla hrdinka při letu nad městem uvidět prapory domu Lannisterových, které byly pověšeny na oknech trúnního sálu místo erbu jejího domu. Podle tvůrců to vidí jako „symbol všeho, co jí sebrali“ a zachvátí ji hněv.

​Další Hra o trůny?

V září bylo informováno o tom, že HBO zahájí natáčení pilotní epizody druhého prequelu, tedy příběhu, jež předchází tomu, který je divákům znám.

Zatím nepojmenovaný seriál bude vycházet z knihy Oheň a krev od George R. R. Martina. Ten napsal fantasy sérii Píseň ledu a ohně, na základě které byl natočen velmi oblíbený seriál Hra o trůny. Sám Martin vystupuje spolu s Ryanem J. Condalem jako scénárista pilotního dílu.

Oheň a krev vypráví příběh králů Westerosu z dynastie Targaryen, včetně vládců jako je Aegon Dobyvatel či Aegon Dračí pán. Ti všichni jsou předkové hlavních postav Hry o trůny, a to Johna Snowa a Daenerys Targaryen.

Již dříve oznámilo HBO natáčení jednoho prequelu Hry o trůny. Jeho děj by se měl odehrávat tisíce let před událostmi prvního seriálu, a podle slov Martina je zasvěcen tzv. Dlouhé noci. Ta měla trvat celou jednu generaci.

Zdroj:  mirror.co.uk