V Praze se těsně před Vánoci odehrál vážný incident. Neznámý muž totiž v jednom z barů na Vltavské ulici na Smíchově zranil číšnici. Tak skončila s vážným zraněním v nemocnici. Co se stalo? (Foto: Fotolia)

Uvádí se, že policie nyní vyšetřuje případ, kdy neznámý pachatel nejprve odmítl ve zmiňovaném baru zaplatit a poté napadl číšnici nožem. U této příležitosti ji ještě obral o peníze a utekl.

Policie ČR také uvedla, že je dost pravděpodobné, že stejný muž má na svědomí již dvě přepadení, která se odehrála minulý týden. Pokud jde o dnešní přepadení, to se mělo podle mluvčího pražské policie Jana Daňka odehrát zhruba v půl páté odpoledne.

„Zatím neznámý pachatel zaútočil na servírku poté, co po něm žádala zaplacení útraty. Napadl ji nožem a následně jí odcizil peněženku s tržbou, kde bylo několik tisíc korun. Poté z místa utekl,“ uvedl.

Podle informací měla napadená žena skončit s vážnými zraněními v nemocnici a údajně se nachází v umělém spánku. „Poškozená skončila ve vážném stavu s mnohačetnými zraněními v umělém spánku,“ informovali policisté.Uvádí se, že policie nyní vyšetřuje případ, kdy neznámý pachatel nejprve odmítl ve zmiňovaném baru zaplatit a poté napadl číšnici nožem. U této příležitosti ji ještě obral o peníze a utekl.

V současné době na místě činu zasahují kriminalisté, kteří se snaží zjistit bližší okolnosti incidentu. Daněk prozradil, že policie pracuje s verzí, že je pachatelem stejný muž, který ve čtvrtek večer přepadl květinářství na Florenci. Zatím to ale nebylo potvrzeno.

I při minulém přepadení si pachatel z místa činu odnesl finanční hotovost, jejíž výše ale nebyla blíže upřesněna. „Muž si pod pohrůžkou násilí a nože, který vytáhl na prodavačku, odnesl hotovost uloženou v pokladně a z místa utekl pryč,“ řekla k případu policejní mluvčí Eva Kropáčová.

To ale není vše. Při vyšetřování předchozího a dnešního případu totiž kriminalisté zjistili, že dotyčný má pravděpodobně na svědomí ještě jedno přepadení. K tomu došlo v úterý na Proseku, kde měl napadnout osmdesátiletého seniora.

„Muž k němu přistoupil zezadu a snažil se mu z ruky vytrhnout příruční tašku, kterou měl přes rameno. I přestože se senior bránil, pachatel mu sáhl do tašky, z které mu vytáhl peněženku s finanční hotovostí,“ popsala situaci Kropáčová.

Již ve čtvrtek bylo po muži vyhlášeno celostátní pátrání. Policie tak varuje občany, aby byli opatrní, jelikož je hledaný muž ozbrojený a nebezpečný. Zároveň prosí všechny, kteří útočníka zahlédli nebo mají informace o tom, kde se nachází, aby neprodleně kontaktovali linku 158.

Zdroj: snews.com