Jsme produkty prostředí, ve kterém žijeme a toto prostředí ovlivní i několik generací po nás. Toto tvrzení přináší Tom Corley, spisovatel a obdržet finanční poradce. (Foto: Pxhere)

1.Trvají na tom, aby četli

Corley zjistil, že 88% bohatých lidí stráví každý den alespoň půl hodinou čtením. Publikace se většinou týkaly majetku, investic, odvětví, v němž působili, případně si četli životopisy úspěšných lidí. A toto prosazovali i u svých dětí – aby se věnovali literatuře, která je může rozvíjet a posouvat vpřed. Pro srovnání lidé s nižším příjmem uvedli, že knihy čtou méně, namísto toho víc dívají televizi.

2.Učí jejich být mistry ve vztazích

Bohatí lidé se snaží navazovat a udržovat vztahy s lidmi, ke kterými vzhlížejí, které uznávají, respektují, kterými se inspirují. Pokud se takoví lidé nenacházejí ve vašem okolí, vyzkoušejte práci dobrovolníka, kde na podobných lidí určitě narazíte. Díky kontaktům se vám otevřou mnohé dveře. O důležitosti vztahů vědí i děti boháčů a jsou učení na nich pracovat.

3.Podporují je v cvičení

Corley prozradil, že ho překvapilo zjištění, kolik bohatých lidí se věnuje cvičení. Pochopil však, že je to přirozené, protože pohyb zlepšuje výkon mozku: způsobuje jeho lepší okysličení. Lidé, kteří cvičí, tak myslí lépe a mají lepší paměť, díky čemuž získávají výhodu oproti konkurenci.

4.Učí se zvládat hněv

Je normální cítit hněv a frustraci, důležité však je, jak se s tím víte naložit. Je jedno, kolik dobrých návyků máte zařazených ve svém životě, pokud nevíte zvládat návaly hněvu a negativní emoce, poškodíte si důležité vztahy, které vám mohou v životě pomoci. Proto boháči učí své děti ovládat se a jednat s chladnou hladovou. Vždy by měli jednat racionálně, ne emocionálně.

5.Objevují jejich talent

Pokud jsou děti malé, vykonávají mnoho aktivit od malování, navštěvují divadelní či sportovní kroužky. Jak však rostou, začnou se zaměřovat pouze na jednu či dvě činnosti. Podle Corleyho je to však velká chyba: "

Jak chcete zjistit, v čem jsou vaše děti opravdu dobré, pokud se věnujete pouze jedné či dvěma aktivitám? Děti by měly být vystaveny více aktivitám během jednoho roku a potom vyzkoušet zase něco nového, aby zjistili, co jejich opravdu zajímá, baví.

6.Učí jejich myslet jako boháč

Myšlení dětí je v začátcích ovlivněno myšlením jejich rodičů. Přebírají jejich návyky, chování, emoce – bez toho, abychom si to uvědomili. To platí i pro negativní návyky (sledování TV, požívání alkoholu či drog, …).

Majetní lidé však své děti učí myslet jako boháč. Že peníze a majetek jsou něco, co jim zjednoduší život, proto jim vštěpují, že je důležité snažit se a bojovat o dosažení úspěchu.

7.Učí jejich snít

Možná tomu nebudete věřit, ale toto je pro boháče jeden z nejdůležitějších návyků. Snění je totiž vizualizaci toho, jak by perfektní a dokonalý svět mohl vypadat. Majetní lidé však nezůstávají jen při podporování snění u svých dětí. Učí je také nastavit si cíle, které se mají snažit dosahovat a tak se přibližovat ke svému snu.

Zdroj:  forbes.com