Italský politik Matteo Salvini, který se staví proti přistěhovalcům, označil francouzského prezidenta Emmanuela Macrona za mezinárodního potížistu. Stalo se tak poté, co policisté zjistili, že jejich francouzští kolegové odváží uprchlíky do italského lesa na společném pohraničním území.

Vůdce pravicové strany Liga Severu a ministr vnitra konstatoval, že samotný čin, kdy byli migranti ponecháni francouzskými úředníky na italském území, je bezprecedentním přestupkem proti Itálii. Na svém instagramovém účtu následně prohlásil, že omluvy nebudou přijímány.

Minulý pátek bylo spatřeno francouzské policejní auto, jak ponechává dva muže, pravděpodobně afrického původu, v italském lese ve městě Claviere. Francouzský úředník to okomentoval tak, že incident byl chybou daných důstojníků, kteří teprve začínají v tomto regionu pracovat.

„Ponechání přistěhovalců v italském lese nemůže být považováno za chybu nebo za incident," řekl Salvini. Poté dodal, že se jedná o mezinárodní ostudu a Macron nemůže předstírat, že se nic nestalo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Abbandonare degli immigrati in un bosco italiano non può essere considerato un errore o un incidente. Quanto successo a Claviere è un’offesa senza precedenti nei confronti del nostro Paese, e mi chiedo se gli organismi internazionali, a partire dall’Onu fino all’Europa, non trovino “VOMITEVOLE” lasciare delle persone in una zona isolata, senza assistenza e senza segnalazioni. Chi erano questi immigrati? Da dove venivano? Perché sono stati abbandonati? E ancora: per la civile Parigi è normale scaricare delle persone nei boschi? Perché i francesi parlano di “gendarmi che non conoscevano la strada”, se poi il furgone è rientrato nel proprio paese a gran velocità e senza esitazioni? Andremo fino in fondo. Siamo di fronte a una vergogna internazionale, e il signor Macron non può far finta di nulla. Non accettiamo le scuse.

Příspěvek sdílený Matteo Salvini (@matteosalviniofficial),