Americký pilot promluvil o nebezpečí letadel a označil je za „inkubátory chorob“. Píše o tom The Daily Express.

Podle pilota Patricka Smitha šířila letadla po světu různé infekce již před koronavirem.

„Jednou jsem si všiml v kabině po příletu do USA z Afriky malého komára. Pomyslel jsem si, jak je jednoduché pro tento hmyz proniknout do terminálu a někoho štípnout.“

„Představte si zaměstnance letiště, který nikdy necestoval ze země, a dostal neznámou tropickou chorobu,“ vysvětlil pilot a dodal, že k úmrtím na malárii již docházelo v Evropě a brzy se to může stát také v USA.
Smith řekl, že v případě šíření COVID-19 mělo lidstvo dokonce štěstí, poněvadž procento úmrtí není moc velké s ohledem na rychlost, kterou letadla přenášejí choroby do různých koutů planety.

Na závěr poradil cestujícím, jež se chtějí ubránit před nákazou během letu, aby dezinfikovali křeslo a všechno přilehlé speciálními ubrousky.

V březnu označili za jeden z hlavních předmětů, který potřebuje povinnou dezinfekci během cestování v situaci pandemie koronaviru, pas. Odborníci sdělili, že bakterie COVID-19 se dokážou zachovat na různém povrchu, zvlášť nepórovitém.

Noční můra pro personál

Na začátku měsíce jsme psali o letušce s šestiletou praxí, která sdílela příběh, jak se její práce změnila v noční můru kvůli pandemii koronaviru. 

Letuška uvedla, že se stydí za svou práci poté, co byla odmítnuta přáteli a rodinou a cizí lidé se bojí, že je nakazí koronavirem.

Danielle pracuje jako letuška šest let a nadále létá na palubě letadel při šíření COVID-19, který nadále škodí leteckému průmyslu.

Ale práce, kterou kdysi popsala jako „okouzlující", se změnila v noční můru poté, co se k ní stále více lidí odmítá přiblížit.

Zatímco ona se vyhýbala návštěvám rodinných příslušníků, protože mají zdravotní problémy a vysoký věk, její přátelé se k ní začali chovat stejně.

„Dokud letám… můj přítel a naši přátelé se ke mně nechtějí přiblížit, dokud jsem neabsolvovala 14denní karanténu, abych prokázala, že jsem nebyla infikována koronavirem,“ řekla.

Sdělila také, že zaměstnanci restaurace na letišti jí odmítli obsloužit a na den zavřeli, aby na ni nemuseli čekat. 

Zdroj: snews.comexpress.co.uk