Papež zvyšuje nátlak, aby protlačil migraci z Mexika do USA a z Afriky do EU. Globalisté financovali pochody migrantů ze států Střední Ameriky přes Mexiko do USA – tzv. migrační karavany.

Trump tyto migranty odmítl přijmout a ti působili v Mexiku problémy. Mexiko a ostatní státy, které původně nechávaly karavany projít, ztratily najednou chuť dále spolupracovat v migračních nájezdech na USA.

Papež se nyní snaží zachránit hroutící se plán tím, že nabídl 500 tisíc dolarů lokalitám a církvím, které hostí uvízlé migranty.

Díky tomu, že Itálie uzavřela své přístavy pro lodě migračních neziskovek a díky kontrolám lybijské pobřežní stráže, téměř ustaly nájezdy migrantů do EU přes Středozemní moře.

Francie dokonce nabídla lybijské pobřežní stráži 6 rychlých lodí, jako podporu při vyhledávání člunů s migranty na moři. 8 mezinárodních neziskovek včetně Amnesty International a Doktorů bez hranic za to podalo na Francii žalobu a žádají, aby do vynesení rozsudku nebyly žádné lodě Lybii dodány.

Papež nyní žádá vytvoření humanitárního koridoru z Lybie pro všechny migranty, kteří se v ní nachází – (v migračních centrech i jinde).

Odhaduje se, že v Lybii čeká na přechod do EU cca 500 tisíc migrantů.

Je jasné, že jakmile generál Haftar zkonsoliduje Lybii a obnoví ochranu jejích hranic, zruší tím migrační toky na lybijské pobřeží.

Zdroj:  ilgiornale.it