Otec Britney Spears se hodlá po 13 letech opatrovnictví vzdát práva poručnictví nad dcerou. Kontroloval osobní a finanční záležitosti zpěvačky, včetně léčení, bezpečnosti a kariéry. (Foto: Flickr)

Jamie Spears dal souhlas k tomu, že se vzdá opatrovnictví nad svou dcerou – zpěvačkou Britney Spears.

Oznámil to portál TMZ s odvoláním na dokumenty, které plánují podat advokáti Jamieho Spearse.

„Nehledě na to, že je pan Spears terčem neustálých bezdůvodných útoků, nemyslí si, že veřejný boj s dcerou o to, aby byl i nadále jejím poručníkem, bude v jejím zájmu,“ uvádí se v dokumentu, který cituje TMZ.

Informace o tom, že se Spears hodlá vzdát opatrovnictví nad dcerou, potvrdil také advokát zpěvačky Matthew Rosengart, píše Reuters.

Podle informace TMZ je Spears ochoten spolupracovat se soudem a s advokátem své dcery na „uspořádaném“ předání práv opatrovnictví novému opatrovníkovi.

V červnu Britney Spears požádala soud v Los Angeles o zrušení opatrovnictví, které trvá již 13 let. Zpěvačka prohlásila, že ji neustále kontrolovali a nutili pracovat, mj. i vystupovat na jevišti.

Podle slov Spears jí také zakázali se znovu provdat a mít děti. Spears kromě toho soud požádala, aby jí dovolil najmout vlastního advokáta. Předtím zastupoval zájmy zpěvačky advokát jejího otce, protože v roce 2008 se soud usnesl, že Spears není dost vyrovnaná na to, aby si najala vlastního právníka.

V červenci soud Spears dovolil, aby si zvolila advokáta bez souhlasu svých opatrovníků. Stal se jím Matthew Rosengart, který je v Hollywoodu široce znám.

Zastupoval v různé době zájmy herce Seana Penna, režiséra Stevena Spielberga, herečky Julie Louis-Dreyfus a jiných. Rosengart obvinil otce Spears ze zneužívání opatrovnictví a ze zpronevěry majetku herečky.

V roce 2007 se psychický stav Britney Spears, která užívala alkohol a drogy, zhoršil po rozvodu s manželem Kevinem Federlinem. V roce 2008 byla zpěvačka uznána za právně nezpůsobilou a bylo jí nařízeno opatrovnictví.

Zdroj: tmz.com