Královna Alžběta a britská královská rodina vstoupily do „krizového režimu“ poté, co série otevřeně předvádivých nahých obrázků snoubenky prince Harryho Meghan Markle začaly obíhat po internetu, načež petice Britského lidu za odepření formálního královského titulu této hollywoodské herečce tím značně nabrala páru. Meghan Markle si má prince Harryho teprve vzít, ale už si neoblíbila značnou část britského lidu.


Petice dodává: „Její přístup a aktivity v Nottinghamu ukazují její nedostatek úcty k Harrymu,“ než poukáže, „Skutečnost, že příslušníci ozbrojených sil rezignují z britských královských sil kvůli skutečnosti, že jejich kasárna jsou oblepena jejími nahými fotkami, ukazuje, jaký nedostatek úcty to přivodí.“

Pokračuje to: „Žádný člen Královské rodiny by neměl mít volně dostupné nahé obrázky na internetu, jako je má ona.“ Petice Pawsey pokračuje: „Její neustálé posuňky simulující sex z ní činí terč posměchu a ztrapnění této země. Její předchozí rozvody a zahýbání partnerům nás nenaplňuje důvěrou, že zrovna Harrymu bude věrná. Prosíme, znemožněte, aby měla po sňatku s Harrym oficiální roli nebo titul.“

Je to úplně jiná reakce, než jakou jsme zažili po jejím zasnoubení u Kate Middleton, která se vdala za Harryho bratra Williama. Kate ve skutečnosti milovali po celém světě. Ani si nemohla vzít nějaké šaty, aniž by tím způsobila, že takové šaty budou během minut vyprodány.

Tak co je u Meghan Markle tak odlišného? Obě dívky jsou krásné. Obě pochází z daleko nuznějších poměrů než jejich manželé. Jsou opravdu odlišné?

Co se týče politiky, odpovědí je rozhodné „ano“. Co se týče Kate Middleton, tak opravdu nevíme, kam se politicky řadí, a tak by to mělo být; členové Královské rodiny mají zakázáno protlačovat nějakou politickou agendu už od doby, kdy se Británie oficiálně stala demokracií.

Na druhou stranu je Meghan liberální extremistka a vůbec se to nepokouší skrývat. To by pro monarchii mohlo skončit jako něco neuvěřitelně kontroverzního a pro Britský národ ještě hůře kvůli jejímu hlasitému odporu vůči prezidentu Donaldu Trumpovi.

Britské vztahy s Trumpovou administrativou se hluboce propadly a poslední věcí, kterou teď Británie potřebuje, je nová hubatá členka královské rodiny, která nedovede udržet své opovržení Trumpem pod pokličkou.

Dalším problémem by mohly být liberální politické názory Markle. Tato americká celebrita upřednostňovala setrvání Británie v Evropské unii a byla proti Brexitu.

Rovněž byla kritická k prezidentu Donaldu Trumpovi.

Názory Markle by mohly vyvolat napjaté vztahy s USA. Princ Harry byl údajně v květnu varován, aby na svatbu nezval bývalého prezidenta Baracka Obamu kvůli obavám, že urazí prezidenta Trumpa. (Zdroj: BizPac Review)

Probereme-li to všechno, tak Meghan Markle není zrovna královský materiál. Princ Harry si opravdu měl vybrat moudřeji. Tento pár zjevně hned, jak se zasnoubil, tak sklidit záplavu negativní publicity o této americké herečce.