Eric Clapton prohlásil, že nebude vystupovat na žádném místě, kde by návštěvníci museli prokázat, že byli očkováni proti Covid-19. (Foto: Wikimedia)

Clapton vydal své prohlášení v reakci na oznámení premiéra Borise Johnsona z pondělí 19. července, že pro vstup do nočních klubů a podniků bude vyžadován očkovací průkaz.

Claptonovo prohlášení bylo sdíleno prostřednictvím účtu na Telegramu filmového producenta a architekta Robina Monottiho, který byl rovněž skeptický vůči vakcíně Covid-19 a vyjádřil další pochybnosti o reakci britské vlády na pandemii.

(Clapton již dříve na Monottiho stránce na Telegramu sdílel zprávu o své „katastrofální“ zdravotní zkušenosti po aplikaci vakcíny Covid-19.)

„V návaznosti na prohlášení premiéra v pondělí 19. července 2021 se cítím být poctěn povinností učinit vlastní prohlášení,“ uvedl Clapton.

„Chtěl bych říci, že nebudu vystupovat na žádném pódiu, kde bude přítomno diskriminované publikum. Pokud nebude zajištěna účast všech lidí, vyhrazuji si právo vystoupení zrušit.“

Zpráva byla doprovázena odkazem na Claptonovu píseň „Stand and Deliver“, kterou nazpíval společně s Vanem Morrisonem proti blokádě. Claptonovi zástupci na žádost časopisu Rolling Stone o komentář bezprostředně neodpověděli.

Zdroj: rollingstone.com