V době vrcholící pandemie naverbovala Organizace spojených národů více než 100 000 „digitálních prvních respondentů“, aby prostřednictvím sociálních médií prosazovali narativ establishmentu o COVID. (Foto: Flickr)

Toto odhalení skutečně uniklo v říjnu 2020 během podcastu Světového ekonomického fóra s názvem „Hledání léku na infodemii“, ačkoli se na Twitteru šíří až dnes.

V podcastu Melissa Flemingová, vedoucí globální komunikace Organizace spojených národů, vysvětluje, jak pandemie COVID a výluky vytvořily kromě mimořádné situace v oblasti veřejného zdraví i „komunikační krizi“.

Flemingová přiznala, že v rámci boje proti takzvaným „dezinformacím“ o pandemii OSN zapojila 110 000 lidí, aby posílili jejich sdělení v sociálních médiích.

„Zatím jsme získali 110 000 informačních dobrovolníků a tyto informační dobrovolníky vybavujeme takovými znalostmi o tom, jak se dezinformace šíří, a žádáme je, aby sloužili jako jacísi ‚digitální první respondenti‘ v těch prostorech, kde se dezinformace šíří,“ uvedl Fleming.

To bylo téměř před dvěma lety. Není známo, kolik „digitálních prvních respondentů“ bylo doposud rekrutováno.

Podobné snahy o vytváření astroturfingových kampaní s cílem prosadit určité sdělení nejsou ničím novým, ale když se do nich zapojí subjekty, jako jsou ropné společnosti, jsou pranýřovány za falšování diskuse.

Když to však dělají globalističtí technokraté v OSN nebo WEF, je to zřejmě v pořádku.

Loni vyšlo najevo, že podle behaviorálního vědce, který pracoval v Downing Street, britská vláda použila „propagandistickou“ taktiku strachu, aby vyděsila veřejnost a přiměla ji k masovému dodržování pravidel během první výluky COVID.

Vědci ve Velké Británii, kteří pracovali jako poradci vlády, přiznali, že používali „neetické“ a „totalitní“ metody vyvolávání strachu v obyvatelstvu s cílem kontrolovat chování během pandemie.

Jak jsme již dříve zdůraznili, Světové ekonomické fórum nyní prosazuje spojení systémů lidské a umělé inteligence za účelem cenzurování „nenávistných projevů“ a „dezinformací“ na internetu ještě před jejich zveřejněním.

V rámci toho, co někteří nazvali „preventivní cenzurou“, WEF vytváří systém, který by blokoval zobrazování příspěvků, pokud neprojdou cenzurním filtrem.

WEF, který je nechvalně proslulý blokováním svých kritiků na Twitteru, by samozřejmě takový systém nikdy nezneužil k tomu, aby se chránil před kontrolou.

Zdroj: