Po vítězství alžírského národního fotbalového týmu v Africkém poháru v Egyptě došlo k nepokojům v několika francouzských městech.

V Paříži byly dva obchody vypleněny v blízkosti bulváru Champs-Elysées, fotbaloví fanoušci se střetli s policií a v Montpellier přišli o alžírského fotbalového fanouška.  Řidič auta vjel na chodník, 42letá matka byla zabita při nehodě, dvě děti byly zraněny, informoval televizní kanál Franceinfo. 21letý řidič byl vzat do policejní vazby, vyšetřování nehody bylo svěřeno policejní stanici v Montpellier. 

Desítky policistů byly zraněny v důsledku střetů, které vypukly během slavností ve 23 francouzských městech, včetně deseti v Île-de-France.  Při střetech s policií bylo zraněno 20 lidí, z toho deset v Marseille. V Marseille se shromáždilo 9 000 lidí a policie nezatýkala.

V Roubaixu, kde se oslav zúčastnilo tisíc lidí, bylo zatčeno 14 osob. V Tours, kde  oslavovalo kolem 800 lidí, stáhli alžírští fanoušci francouzskou vlajku z městského stožáru, aby tam místo ní dali alžírskou vlajku.