Federální rezervní systém v letošním roce agresivně zvyšuje úrokové sazby ve snaze potlačit dnešní několik desetiletí vysokou inflaci a zprávy naznačují, že se tento měsíc chystá zvýšit úrokové sazby o další procentní bod. (Foto: Youtube)

Můj nedávný host se domnívá, že Fed se pouze snaží vypadat, jako by měl v úmyslu snížit inflaci zpět…

Seděl jsem s G. Edwardem Griffinem, autorem knihy Stvoření z ostrova Jekyll. Griffin tvrdí, že snaha Federálního rezervního systému bojovat proti inflaci zvyšováním úrokových sazeb je neupřímná a nebude stačit k tomu, aby vyčistil nepořádek, který způsobil tiskem příliš velkého množství peněz.

Říká: „Federální rezervní systém je příčinou inflace… Když máte centrální banku, která vytváří tolik peněz, kolik chce, je to podvod.“

Griffin tvrdí, že dnešní zběsilá inflace omezuje každého, kdo není bohatý. Říká: „Střední třída je vytlačována z existence. Bohatí jsou stále bohatší, střední třída se zmenšuje a chudí chudnou. Téměř se vracíme do středověku.“

Tvrdí, že Federální rezervní systém záměrně snižuje hodnotu amerického dolaru ve snaze přejít na bezhotovostní měnový systém.

Griffin jasně říká: „Důvodem, proč máme inflaci, je to, že peněžní zásoba není vázána na něco, co vyžaduje lidské úsilí k výrobě.“

Říká: „[FED] se aktivně snaží zničit americký dolar…“. Jakékoli úspory nebo bohatství, které jste byli schopni vytvořit, chcete dostat z dolarů do něčeho jiného.“

Griffin je přesvědčen, že země po celém světě zanevřely na americký dolar, protože nesouhlasí s tím, jak byly finanční prostředky v průběhu pandemie využívány. Říká: „Už nemají důvěru v dolar, protože vidí, jak hloupě politici a bankéři ve Federálním rezervním systému hráli na ruletě“.

Na závěr zdůrazňuje, že i když americký dolar jako globální měna čelil po celou dobu pandemie kontrole, banky nikdy plně nepřijmou drahé kovy jako primární měnu.

Griffin říká: „Nikdy jich nemohou mít tolik, aby na nich založily měnový systém, který by pro ně byl výhodný.“

V prvním rozhovoru Griffin věří, že měnové bingy způsobují v ekonomice spoušť… a vysvětluje, že „co jde nahoru, musí jít dolů“.

Ve druhém rozhovoru Griffin vysvětluje, že finanční instituce pracují ruku v ruce s vládou, aby dosáhly plné kontroly nad kupní silou, což je „sen bankéřů… bezhotovostní společnost“.

Zdroj: zerohedge.com