Jedna z žen, která obvinila guvernéra státu New York Andrewa Cuoma ze sexuálního obtěžování, odsoudila mlčení amerického prezidenta Joea Bidena a viceprezidentky USA Kamaly Harrisové.

Cuomova bývalá asistentka Lindsay Boylanová, která jako první promluvila o sexuálním obtěžování, napsala na svém Twitteru, že guvernér New Yorku popřel daná obvinění a zpochybnil motivy žen, které se postavily proti němu.

Podle jejího názoru však ve skutečnosti vyzýval k rozpoutání nenávisti vůči obětem a spekulacím kolem nich.

„Také to zpochybňuje věrohodnost rozsudku a odvahu prezidenta i Kamaly Harrisové,“ dodala Boylanová ve svém druhém tweetu, který však později smazala.

Již dříve mluvčí Bílého domu Jen Psakiová uvedla, že americký prezident Joe Biden věří příběhům žen, které Cuoma obvinily ze sexuálního obtěžování.

Podle jejích slov se prezident domnívá, že by s nimi mělo být zacházeno s úctou a jejich hlasy by měly být vyslyšeny. Připomeňme, že od prosince roku 2020 nejméně sedm žen obvinilo guvernéra státu New York Andrewa Cuoma ze sexuálního obtěžování.

Poté starosta New Yorku a řada senátorů a kongresmanů Spojených států a státu New York požadovali jeho rezignaci. Byli mezi nimi jak republikáni, tak demokraté.

Newyorský zákonodárný sbor měl v plánu předložit rezoluci o impeachmentu guvernéra.