Během posledních 24 hodin vystoupili bývalý prezident Barack Obama a Hillary Clintonová proti svobodě projevu a vyzvali velké technologické firmy, aby šly ještě dál a cenzurovaly názory, se kterými nesouhlasí. (Foto: Flickr)

Ve čtvrtek Obama řekl posluchačům na Stanfordově univerzitě, že technologické společnosti „turbo-nabíjejí některé z nejhorších lidských pudů“, a dodal: „Jedním z největších důvodů oslabení demokracie je hluboká změna, která se odehrála ve způsobu, jakým komunikujeme a konzumujeme informace“.

Poté uvedl, že lidé „umírají kvůli dezinformacím“.

Obamův „dezinformační“ šot byl do značné míry opakováním jeho projevu, který pronesl před dvěma týdny v Chicagu, kdy tvrdil: „Musíte bojovat za to, abyste lidem poskytli [informace], které potřebují k tomu, aby byli svobodní a svéprávní“. Jinými slovy, vládou schválené narativy.

Jak však poznamenal The Federalist, Obama „špehoval kampaň Donalda Trumpa na základě tajného soudního příkazu, za nímž stál Christopher Steele financující kampaň Hillary Clintonové a který byl ironickým zvratem produktem ruských dezinformací. Demokraté tuto dezinformaci použili k opakovanému očerňování prezidenta Trumpa a podkopávání integrity voleb v roce 2016.“

Ve čtvrtek se do boje zapojila i Hillary Clintonová, která na Twitteru napsala: „Technologické platformy příliš dlouho posilovaly dezinformace a extremismus bez jakékoliv odpovědnosti.“ A vyzvala „naše transatlantické spojence, aby prosadili zákon o digitálních službách“, jehož cílem je regulace online platforem.

Hillary Clintonová samozřejmě financovala ruský dezinformační spis, který Obamova administrativa použila proti Trumpovi, a bývalý britský špion, který byl za jeho zhotovení placen, jej protlačil do velkých zpravodajských stanic, které dezinformace šířily, dokud mohly z tohoto kamene vymačkat krev.

Jak to bylo s těmi dezinformacemi, Hillary?

Zdroj: zerohedge.com