Američané cíli státem sponzorovaného programu vražd Na protiústavním tajném seznamu „na odstřel“ je i 17letá dívka spolu s několika americkými občany, jak hlásí zpráva New York Times. „Obama se postavil do čela procesu přísně tajných ‚nominací‘ určujících teroristy na odstřel či odchyt, přičemž ta část s chycením zůstává z větší části teoretická. Přísahal, že boj proti al-Kájdě uvede v soulad s americkými hodnotami; ale ona charta, kde jsou uvedeni lidé, jejichž smrt je možno brzy nařídit, jen zdůrazňuje, jak morálně a právně zapeklitou záležitostí to také může být,“ hlásí NY Times s dodatkem, že jedním z cílů v Jemenu je „dívka, která vypadá ještě mladší než na svých 17 let“ a že „někteří jsou Američané.“


Bílý dům si osobuje právo provést státem sponzorovanou vraždu kdekoliv na světě, aniž by musel předkládat důkazy nebo podstoupit nějaký právní proces. Administrativa musí pouze konstatovat, že tento cíl je teroristou a že nezáleží na tom, je-li americkým občanem nebo ne, jak jsme to viděli u v Americe narozeného Anwara al-Awlakiho a jeho syna, oba zabité loni.

V prosinci právníci Obamovy administrativy znovu potvrdili svou podporu těmto státem sponzorovaným vraždám s tvrzením, že „občané USA jsou legitimními vojenskými cíli,“ a nemají právo na žádnou zákonnou ochranu proti svému určování k realizaci úhrnných poprav.

Během svého rozhovoru v pořadu CBS 60 minut v lednu ministr obrany Leon Panetta odhalil, že Obama schvaluje osobně případ od případu mimosoudní politická rozhodnutí k usmrcení amerických občanů podezřelých z terorismu.

„Je tu tedy požadavek na administrativu, aby podle současného právního chápání činil tato prohlášení prezident, nikoliv vy?“ ptali se Panetty, načež on odpověděl: „Tak je to správně.“

Skutečnost, že to administrativa provádí státem sponzorované vraždy bez jakéhokoliv ohledu na řádný právní proces právě ve jménu boje proti al-Kájdě je zvláště nestoudná vzhledem k faktu, že USA podporovaly teroristy al-Kájdy jak v Libyi, tak v Sýrii ve snaze svrhnout plukovníka Kaddáfího a Bašára al-Assáda.

„V USA je ilegální provádět popravy osob do 18 let, a pro to by, předpokládám, vyslovila podporu většina demokratů. Ovšem jejich do nebe vynášený prezident Barack Obama vyhlásil 17letou dívku na odstřel, jakmile ji američtí špehové najdou,“ píše Bill Anderson.

„Nějak pochybuji, že se proti tomu objeví byť jen náznak protestu na národním sjezdu demokratů letos v létě. A aby byly věci ještě depresivnější, jsem si jist prohlášením republikánů o Obamovi, že je na teroristy ‚měkký‘ a  příliš ‚zdráhavý‘, než aby rozpumpoval vražednou mašinérii na plný plyn. Takže když na to přijde: Washington D.C. je novým sídlem firmy Vraždy s. r. o.“

Vzhledem k tomu, že špionážní drony se už teď používají nejen k lovu na povstalce v Afghánistánu a Iráku, ale nyní byly nasazeny i doma, a také ozbrojené jen nesmrtícími zbraněmi; kolik nám zbývá času, než se této technologie bude používat i k vraždám amerických občanů na půdě USA na základě pouhého prohlášení, že tento cíl je teroristou?

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj:  prisonplanet.com