Jsou o tom, zda „odrbancům“ (deplorables), vymyly režimní presstitutky mozky až tak, že v těchto sněmovních a senátních volbách již nepodpoří Trumpa tak, jak ho podpořily ve volbě prezidentské.

Jestliže totiž demokraté se svou politikou identity (politika založená na specifických zájmech specifických skupin lidí), dostanou do svých rukou jak sněmovnu reprezentatntů, tak senát, stane se Trump dokonale impotentním. Establishment doufá, že v těchto volbách uštědří  každému budoucímu kandidátu amerického prezidenství lekci v tom, aby se už nikdy jako Trump neobracel k široké veřejnosti – a to přes hlavy těch, představujících zájmy establishmentu.

V Americe je totiž demokracie podvod. Oligarchie vládne a lid, jakkoli pod jejím panstvím trpí, se jí musí podřidit a toto panství přijmout. Už tedy žádné další prezidentské kandidáty, prosím, kteří by repezentovali lid. To je lekce, kterou establishment hodlá udělit lůze v těchto průběžných volbách.

A o čem že by tyto volby měly vlastně být?

Kdyby měla Amerika nezávislá média, mohly by tyto volby být o nebezpečné situaci, kterou si na sebe přivodil Washington tím, že přinutil dvě vojensky mocné země, aby se připravily na válku s ním. Všechno, co prezident Reagan učinil pro zachování míru, hodili současní američtí váleční štváči přes palubu – a to pro materiální zájem, moc a zisky vojenskobezpečnostního komplexu.

Kdyby Amerika měla nezávislá média, mohly by tyto volby být o reindustralizaci Spojených států. Ale zrovna dnes, co tento článek píši, zveřejnil the Saker svou úvahu, nazvanou: Pentagon si uvědomil, co učinil – dostal americkou armádu do kolen. A jak? Přivedl ji do závislosti na čínských dodavatelích. A to souběžně s tím, jak Trumpova odministrativa vyvolává problémy s Činou.

Kdyby měla Amerika nezávislá média, byly tyto volby o 20 letech válek USA, NATO a EU proti Srbsku, Afghánistánu, Iráku, Somálsku, Libyi, Pakistánu, Sýrii a Jemenu – a též o podpoře USA,NATO a EU zločinům Izraele proti tomu, co ještě zbylo z lidu Palestiny. I o podpoře USA, NATO a EU neonacistickému režimu na Ukrajině.

Kdyby měla Amerika nezávislá média byly by tyto volby i o nesmyslné a falešné démonizaci Iránu. Kompletně stupidní hlupák, ze kterého Trump udělal ministra zahraničí, prohlásil před pár dny, že Washington srazí Irán k zemi, jestliže se ten nezačne chovat jako normální stát.

Co Pompeo míní „normálním státem“? Myslí tím samozřejmě stát, který bude mašírovat podle pokynů z Washingtonu. A jen tak mimochodem, Irán ještě nikdy ve své historii žádný stát nenapadl.

Kdyby měla Amerika nezávislá média, někdo by se Pompea též asi zeptal, kterou že to věc dělá Irán tak špatně, že ospravedlňuje Wahington ke stažení jeho podpisu z nukleární dohody s Iránem – a to za nesouhlasu Evropy, Ruska a Číny s takovýmto krokem.

Ale nezávislá média, jak známo, v Americe nejsou, a tak nejsou na pořadu dne ani témata, jež jsem uvedl. A co si s takovýmto stavem věcí počnou odrbanci?

Ti čelí dilematu. Prezident, kterého zvolili, podlehl establishmentu a nemůže je tedy už dále reprezentovat. A před své podporovatele z dob prezidentské volby postavil válečné štváče Johna Boltona, coby svého poradce v Národní bezpečnostní radě, a Pompea jako ministra zahraničí. Kdyby do obou funkcí jmenoval Adolfa Hitlera, byl by výsledek stejný.

A tak má Amerika na programu volby, ve kterých se o ničem vážnějším nediskutuje.

Závěr této mé statě nemůže tedy být jiný než ten, že Amerika je odsouzena k záhubě.

Ale možná, že výsledek voleb můj názor ještě změní. Jestliže však zvítězí současný establishment, je vše ztraceno.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Paul Craig Roberts