Prezident USA Donald Trump nepije alkohol, jelikož se obává závislosti na alkoholu. Promluvil o tom v telefonickém interview pro The Washington Post. (Foto: Wikimedia)

Podle slov hlavy americké státu jeho rozhodnutí nepožívat alkohol ovlivnila situace s jeho zesnulým starším bratrem Fredem. „Byl to krasavec, a viděl jsem, co dělá alkohol s jeho tělem,“ řekl Trump.

Dodal, že jeho příbuzný žil mnohem déle, než by se dalo očekávat s ohledem na jeho zdravotní stav.

„Dejme tomu, že bych začal pít. Je docela možné, že bych teď s vámi nemluvil. Existuje přece nějaký genetický efekt,“ podotkl Trump v besedě.

Zároveň dodal, že tyto obavy mu nezabránily v tom, aby si koupil lihovar, který nyní řídí jeho syn.

Prezident vyjádřil také své politování, že kdysi podporoval otce a nutil bratra k tomu, aby se věnoval rodinnému byznysu proti své vůli. V důsledku toho začal mladík pít, byl propuštěn z práce a našel si místo v otcově firmě. Zemřel na následky nadměrného užívání alkoholu v roce 1981.

Na začátku srpna The Independent informoval o tom, že v projevu před svými stoupenci v Cincinnati (Ohio) Donald Trump prohlásil, že se svazové republiky rozhodly přejmenovat na Rusko.

Jak napsal list, ve svém nesouvislém projevu se americký prezident dotkl velkého množství témat včetně mlýnu a léčení rakoviny. Podotkl, že Amerika se stala největším dodavatelem elektrické energie ve světě a zkritizoval Pařížskou dohodu o klimatu z roku 2016. Při té příležitosti vyslovil předpoklad, že obyvatelé SSSR se jednou ráno probudili a rozhodli se změnit název své země.

„Jsme nyní větším výrobcem energetických médií ve světě, větším než Sovětský svaz“, cituje prezidenta The Independent. „Pamatujete si na Sovětský svaz, když byli spolu? Předtím, než se rozhodli, že se budou jmenovat Rusko. Byl to vždy jejich sen – být tou nejmohutnější zemí, pak se ale stali Ruskem,“ prohlásil americký prezident.

Donald Trump uznal, že SSSR a Saúdská Arábie „udělaly velkou práci pro výrobu energetických médií“, nyní jsou ale Spojené státy větší než tyto dvě země. V souvislosti s tím oznámil prezident vystoupení USA z Pařížské dohody, která „vede k likvidaci pracovních míst“ a je „hrozně drahá“.

Zdroj:  washingtonpost.com