Pákistánský novinář Adeel Raja, který spolupracoval s CNN, bylo objeveno jak chválí nacistického vůdce, uvedla Fox News. (Foto: Flickr)

Během eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem uživatelé internetu objevili skandální tweety novináře Adeel Raja a zavolali na účet CNN.

CNN se dostala pod palbu za spolupráci s nezávislým pracovníkem, který opakovaně zveřejňoval na sociálních médiích, že „svět potřebuje nového Hitlera“, uvedla Fox News.

„Jediný důvod, proč ve finále šampionátu fandím Německu, je ten, že Hitler byl Němec a udělal s těmito Židy správnou věc!“ tento tweet napsal Adeel Raja, autor desítek článků pro CNN, během mistrovství světa ve fotbale 2014.  „Heil Hitler!“ napsal následující den. Screenshoty z jeho příspěvků sdíleli uživatelé Twitteru.

Jak uvedla Fox News, uživatelé sociálních médií objevili tyto skandální tweety během nové eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem a požadovali odpověď CNN. „Po malém výzkumu se ukázalo, že zprávy novináře Adeel Raja chválícího nacistického vůdce byly zveřejňovány opakovaně, “ uvádí se v článku.

Nejnovější článek pro CNN od Raja je 16. září 2020. O spolupráci se společností CNN stále píše na svém profilu na LinkedIn.

Mluvčí CNN Matt Dornick řekl vyšetřovateli ve Washingtonu, že o Rajovi „nikdy neslyšel“ a „se touto záležitostí zabývá“.

V neděli CNN pro Fox News odpověděla takto: „Adeel Raja nikdy nebyl  zaměstnancem CNN. Jako nezávislý pracovník přispíval zprávami z Islámábádu. S ohledem na tato nechutná prohlášení však již nebude s CNN spolupracovat v žádné funkci.

Zdroj: foxnews.com, pz.cz