Ve Venezuele, kde po nehodě 7. března na největší vodní elektrárně El Guri zůstalo několik regionů bez elektřiny, dnes došlo na rozvodně Sidor k silnému požáru. Informovaly o tom noviny Nacional. (Foto: Twitter)

Podle  novin, které se odkazují na slova místních obyvatel, dnes znovu došlo k výpadkům elektrické energie, zejména v některých oblastech, kde již byly obnoveny dodávky proudu. Bez světla zůstávají státy Valencie, Vargas, Tachira, Sulia, Lara, Carabobo a několik dalších.

Na fotografiích je vidět oheň a černý oblak dýmu nad elektrickou rozvodnou, která se nachází v blízkosti hlavního města Ciudad Bolívar. Úřady zatím situaci nekomentovaly.

K energetickému kolapsu ve Venezuele došlo 7. března následkem havárie v Guri, největší vodní elektrárně v zemi. Národní korporace pro elektrickou energii (Corpoelec) to označila za diverzi a část energetické války proti Venezuele.

„V Guri došlo k sabotáži. (…) Jde o součást elektrické války proti státu. A to nepřipustíme! Pracujeme na obnovení dodávek elektřiny,“ oznámila společnost včera na Twitteru.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro obvinil z jejího rozpoutávání americký imperialismus.