Za posledních 90 let bylo pozorování UFO zaznamenáno nesčetněkrát. Avšak teprve od roku 2017 začal svět brát UAP (Unidentified Aerial Phenomena) vážně. Od odmítání UFO jako podvodů až po pořádání slyšení o UAP se v souvislosti s tímto tématem změnilo mnoho věcí. Vlády Spojených států a dalších zemí světa začaly tuto záležitost brát vážně a NASA dokonce zřídila oddělení pro studium těchto jevů. Zajímavé je, že na Zemi je pohřbeno obrovské množství UFO, které je skryto před zraky veřejnosti.

Před slyšeními o UAP v Kongresu v roce 2023, v pořadu Jaye Andersona „Project Unity“, vypustil oceňovaný investigativní novinář Ross Coulthart bombu. Prozradil, že v držení Spojených států existuje obrovské UFO, s nímž nelze pohnout, a že zná polohu tohoto plavidla. Ross se zmínil o existenci nelidské inteligence, která se Zemí dlouhodobě spolupracuje, a o obnově některých objektů, ale konkrétní podrobnosti nemohl prozradit kvůli obavám z odhalení pokročilých technologií.

Coulthart v rozhovoru hovořil o možných důsledcích nového zákona amerického Senátu o zpravodajských službách. Zmínil se o spisech Douglase Deana Johnsona o návrhu zákona, který zřejmě vyžaduje, aby držitelé materiálů UAP (Unidentified Aerial Phenomena), které nejsou pozemského původu nebo exotické, je do šesti měsíců poskytli Úřadu pro řešení anomálií v celé oblasti (All Domain Anomaly Resolution Office, AARO).

Anderson vyjadřuje obavu, že tato šestiměsíční lhůta by mohla dát držitelům takových materiálů dostatek času na jejich ukrytí nebo utajení. Ross tuto možnost připustil, ale podotkl, že některé materiály UAP by mohly být tak velké, že by je nebylo možné snadno přemístit. Zmiňuje se o existenci budovy postavené nad takovým masivním objektem v cizí zemi, což může někomu znít absurdně.

Dobře, lidé budou zpochybňovat to, co se chystám říct. Co když je něco z toho [__] tak velké, že se to nedá přemístit? [Jsou] tak velké, že nad nimi postavili budovu v zemi mimo Spojené státy americké. Vím, že to zní absurdně, a vím, panebože, už je slyšíte, ty krvácející debunkery. Podívejme se na to, jak se to vyšetřuje. Uvidíme, co se stane. Prověřme tato obvinění před Kongresem,“ řekl Ross.

Zdůraznil, že je důležité zvážit důsledky v případě, že se některá tvrzení, například ta Davida Grushe, ukáží jako pravdivá. Konkrétně zmínil myšlenku, že některé předměty mohou být příliš velké na to, aby mohly být přemístěny, což Anderson považuje za zarážející. Coulthart Andersonovi prozradil, že tuto informaci sdělil v rozhovoru poprvé.

Dále na konci rozhovoru Coulthart tvrdí, že zná přesnou polohu tohoto gigantického UFO. Je si jistý, že tato informace jednou vyjde najevo.

„Je to opravdu zajímavé, protože je naprosto zarážející, že je to drženo jako tajemství. Představte si, že máte objekt, který je tak velký, že prostě není myslitelné s ním hýbat. Když jsem to slyšel, taky jsem si myslel, že je to blbost, a většina lidí, kteří to poslouchají, si to stejně bude myslet. Ale jo, chci říct, že je to zase jenom obvinění, ale jsem si jistý, že by se mělo brát vážně, a doufám, že ho Kongres vyšetří. Protože, znovu, odkud ty peníze přišly? Z čeho se ty peníze vyúčtovaly? Pokračující zabezpečení a kontrola takového objektu po mnoho desetiletí. Kdo to zaplatil? Jaké programy to zaplatily? Bylo to zveřejněno daňovým poplatníkům? Tohle bude opravdu zábavné vyšetřování, pokud Kongres začne dělat své…“

V nedávné epizodě pořadu „The UFO Podcast“ se moderátor Andy zapojil do podnětného rozhovoru s Rossem. Diskuse se soustředila na utajování pozorování UFO a vládních poznatků. Ross, který má do této problematiky hluboký vhled, se podělil o svůj pohled na to, proč některé podrobnosti zůstávají nezveřejněny.

Andy se na začátku věnoval zásadní otázce, která vrtá hlavou mnoha nadšencům do UFO: umístění záhadných plavidel. Zeptal se Rosse, zda může prozradit, kde se plavidlo zdržuje.

Ross odpověděl: „Řeknu vám, že vám nemohu říct, v jaké zemi to je, není to Amerika. Ale mohu vám říci, že místo, kde je uchováváno, slouží k jinému účelu, který je chvályhodný a který je ve vaší zemi ve Spojeném království stejně tak v zájmu jako v mém v Austrálii a v Americe. Důvody jsou prosté: místo, kde je tento předmět uložen, má i jiné využití a mohli bychom skončit scénářem typu bouře v Oblasti 51, kdybyste s tím přišli a oznámili to.“

Ross dále vysvětloval možné důsledky odhalení takových informací, včetně mezinárodních incidentů a ohrožení bezpečnosti personálu zařízení. Zdůraznil také důležitost ochrany zdrojů, přičemž vycházel ze svých zkušeností novináře zabývajícího se citlivými zpravodajskými informacemi:

Ross Coulthart: „Nechci, aby se personálu v těchto zařízeních něco stalo, a mohlo by to vyvolat mezinárodní incident. Chci říct, že je na USA, aby si o tom udělaly úsudek. Tolik lidí v soukromí ví, co se děje. To, co se děje, je zatraceně děsivé a konfrontační a pobuřující. Vím, že Bílý dům o tom ví.“

Ross dále říká: „Byl jsem v situacích, kdy jsem znal totožnost aktivních zpravodajských agentů v zámořských zemích, a uvědomil jsem si: Kriste, kdybych to zveřejnil, mohl bych ohrozit jejich životy. Je v tom i prvek ochrany zdroje.“

Vyjádřil přání, aby americká vláda měla výraznější vedení a transparentnost. „Přál bych si, aby někdo z americké zpravodajské komunity projevil vůdčí schopnosti, vyvinul páteř a šel za poradcem Bílého domu pro národní bezpečnost a řekl: ‚Pane Sullivane, proboha, vydejme nějaké prohlášení, protože v tomto stavu se opravdu nacházíme.“

Ross je přesvědčen, že důkazy o zapojení nelidské inteligence do dění na naší planetě jsou nezpochybnitelné a měla by se o ně podělit veřejnost. „Myslím, že by měli říci, že víme o tom, že se s touto planetou stýká nelidská inteligence, a důvod, proč říkám, že by to měli říci, je ten, že vím, že důkazy jsou nezpochybnitelné.“

Toto odhalení zanechalo v UFO komunitě zvědavost, kde by se plavidlo mohlo nacházet. Je zajímavé, že zesnulý bývalý pilot CIA John Lear se již dříve zmínil o existenci pohřbených plavidel, která jsou příliš masivní na to, aby se mohla pohybovat. V roce 2018 Lear zveřejnil na Facebooku příspěvek, v němž vyprávěl záhadný příběh o masivním pohřbeném UFO poblíž Garrisonu v Utahu. Tato zvláštní událost se stala předmětem diskuse na konferenci o UFO v Las Vegas a podnítila Learovu zvědavost. (Celý článek si můžete přečíst zde)

Lear dokonce poskytl souřadnice místa: Zeměpisná šířka 38 stupňů 37 minut 40 sekund severní šířky, zeměpisná délka 113 stupňů 40 minut 40 sekund západní délky. To ještě více prohlubuje záhadu a nechává lidi v napětí, co je pravdy na pohřbeném UFO poblíž Garrisonu v Utahu.

Kromě toho existuje údajné prohlášení Johna Leara o přítomnosti mimozemšťanů, zveřejněné na Paranetu 29. prosince 1987. Zde jsou odstavce, které zveřejnil server UFOmind.com a které pojednávají o pohřbeném plavidle: [tato stránka byla poprvé archivována 31. ledna 1997].

„Moore má také k dispozici další dokumenty Aquarius, z nichž před několika lety uniklo několik stránek, které podrobně popisují supertajný projekt NSA, který donedávna popírala. V dopise senátorovi Johnu Glennovi ředitelka NSA pro politiku Julia B. Wetzelová napsala: „Zřejmě existuje nebo existoval projekt letectva s tímto názvem Aquarius), který se zabýval UFO. Shodou okolností existuje také projekt NSA s tímto názvem“.

Projekt NSA Aquarius se zabývá konkrétně „komunikací s mimozemšťany“ (EBE). V rámci programu Aquarius byl projekt „Snowbird“ projektem testovacího letu A nalezeného mimozemského letounu v Groom Lake v Nevadě. Tento projekt na tomto místě pokračuje dodnes. Podle slov člověka, který pracuje v Groom Lake, „naši lidé umí věci mnohem lépe rozebrat než složit“. Jiný člověk viděl, jak v březnu 1988 přivezli na testovací základnu v Nevadě talíř. Další informátor byl svědkem toho, jak byl talíř na tomto místě (bůhvíproč) pohřben během druhého týdne v srpnu 1988.“

Existuje i jiná verze tohoto prohlášení:

„Německo možná získalo létající talíř již v roce 1939. Generál James H. Doolittle se v roce 1946 vydal do Švédska, aby si prohlédl létající talíř, který tam havaroval na Špicberkách…

V červenci 1952 vláda v panice bezmocně přihlížela přeletu letky „létajících talířů“ nad Washingtonem, D.C., které bzučely nad Bílým domem, budovou Kapitolu a Pentagonem. Vláda musela vynaložit veškerou fantazii a zastrašování, aby tento incident vytěsnila z paměti veřejnosti.

Během korejské války došlo k tisícům pozorování a letectvo získalo několik dalších talířů. Některé byly uloženy na letecké základně Wright-Patterson, některé byly uloženy na leteckých základnách poblíž místa pozorování havárie.

Jeden talíř byl tak obrovský a logistické problémy při přepravě tak obrovské, že byl zakopán na místě havárie a zůstává tam dodnes. Legendární jsou příběhy o přepravě havarovaných talířů na velké vzdálenosti, přesunech pouze v noci, skupování kompletních farem, prosekávání lesů, blokování hlavních dálnic, někdy jízdě 2 a 3 lo-boyů v tandemu s mimozemským nákladem o průměru sto stop.“

V rozhlasovém pořadu Neila Mitchela v Austrálii nabídl Ross cenné poznatky o vyvíjejícím se prostředí odhalování UAP. Spekuloval o možnosti, že se pravda o UFO stane v blízké budoucnosti veřejně známou, a naznačil, že během 12 až 18 měsíců by svět mohl mít jasnější představu o záhadném fenoménu UAP a UFO. „Myslím, že svět se pravděpodobně dozví veřejně během, tuším, 12 až 18 měsíců,“ řekl.

Nyní Andy požádal Rosse, aby rozvedl, jak bychom mohli přejít od současného stavu čekání na legislativu k možnému uznání v uvedeném časovém rámci. Ross zdůraznil, že jeho optimismus ohledně nadcházejícího zveřejnění je podmíněn klíčovými legislativními kroky. Vysvětlil, že pokud projde zákon o autorizaci národní obrany (NDAA) a zákon o zpravodajských službách s reformami UAP, které nařídí informovat Kongres o každém programu Legacy UAP, mohlo by to otevřít dveře větší transparentnosti. Pokračoval: „Jsem velmi optimistický, že do konce příštího roku nebo v roce následujícím, začátkem roku následujícího, budeme mít představu o tom, co se dělo, a to proto, že Kongres v podstatě nařizuje, aby se tak stalo.“

Ross však vyjádřil obavu ohledně závazku Kongresu informovat veřejnost a poznamenal, že k úniku informací může dojít i v případě, že se Kongres rozhodne informace nezveřejňovat. Uvedl: „Upřímně řečeno, divím se, že Kongres ještě neunikl, protože vím, co bylo řečeno velmi důležitým výborům pro zpravodajské služby jak ve Sněmovně reprezentantů, tak v Senátu.“

Ross zdůraznil význam toho, že se bývalí vysocí státní úředníci v příštích 12 měsících přihlásí, aby se podělili o své znalosti a poznatky. Očekával, že více těchto osob prolomí své mlčení. Rovněž vznesl otázky ohledně možnosti budoucích slyšení, která se budou týkat generálního inspektora zpravodajské komunity Thomase Monheima a jeho vyšetřování tvrzení Davida Grushe.

Zdroj: howandwhys.com