Boeing 737 se 132 lidmi na palubě se zřítil z výšky 30 000 stop k zemi a poté začal hořet v odlehlém čínském pohoří, nejsou známky o přeživších. (Foto: Youtube)

Let společnosti China Eastern Airlines se zřítil, poté narazil do svahu a vybuchl v obrovské ohnivé kouli poblíž města Wuzhou v okrese Teng v jižní provincii Guangxi.

Jeden ze záchranářů údajně uvedl, že letadlo se zcela rozpadlo, zatímco požár, který vznikl v důsledku havárie, pronikl bambusem a stromy, než byl uhašen.

Na sociálních sítích se objevily děsivé záběry z průmyslových kamer, které údajně ukazují, jak se letadlo v okamžiku před zřícením řítí kolmo k zemi.

Prezident Si Ťin-pching prohlásil, že je incidentem „šokován“, a okamžitě nařídil vyšetřit jeho příčinu.

Zatím není jasné, co si vynutilo náhlý pád a zřícení, ale letečtí odborníci sdělili serveru MailOnline, že mohlo jít o „ztrátu kontroly, možná po přetažení letadla ve velké výšce“ nebo o selhání senzorů v kokpitu.

Předpokládá se, že letadlo číslo MU5735 z Kunmingu do Kantonu bylo Boeing 737-89P, který nepatří do řady MAX, jež byla v posledních letech provázena problémy.

Zdroj: dailymail.co.uk