Thierry Baudet je členem nizozemského parlamentu a věří, že světu vládnou plazi. (Foto: Flickr)

Ostatně nizozemský poslanec Thierry Baudet hned na začátku jednoho odstavce v rozhovoru přiznává, že je konspirační teoretik. To však sotva činí následující výroky méně obskurními.

„Vládne nám globální spiknutí odporných plazů,“ říká Holanďan ve videu. Jen aby na to navázal: „Jediný globální hráč, který je proti nim, je Vladimir Putin.“

Baudet je poslancem za pravicově populistickou stranu Fórum pro demokracii a zasedá v nizozemském parlamentu. Již několikrát na sebe upozornil hrubými tezemi o imigraci, klimatických změnách a EU a agitoval proti údajnému „kulturnímu marxismu“. Pro pravicové populisty je to zatím normální. Ale to, co v rozhovoru řekl, jde mnohem dál.

Poté, co Baudet prohlásil, že jedině ruský diktátor Vladimir Putin může zachránit svět před odpornými plazy, prohlásil se za Putinova fanouška. „Je to temný rytíř. Je to hrdina, kterého potřebujeme,“ říká. Baudet považuje „speciální vojenskou operaci“, jak Rusko nazývá svou válku na Ukrajině, za úspěšnou. „Odhaluje bestii.“ Věří, že Rusko zvítězí. Putin podle něj vede „válku s globalisty“, kteří „ovládnou svět“. Bojuje „za nás všechny“.

Teorie o celosvětovém spiknutí reptiliánů je mezi konspiračními teoretiky oblíbená. Někteří z nich skutečně věří, že se plazi skrývají pod lidskými kostýmy světových politiků, jako je německý kancléř Olaf Scholz nebo americký prezident Joe Biden.

Zdroj: berliner-kurier.de