Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec si povšiml dvojího metru českých médií při informování o protestech v Bělorusku a ve Francii. Láska k fašistickým symbolům se nám šeredně vymstí, říká. (Foto: Wikimedia)

„Česká média jsou plná demonstrací tzv. „spontánně se samoorganizující opozice“ v Minsku pochodující pod vlajkami fašistického režimu, nastoleného v Bělorusku Němci během WWII, odsudků krutosti běloruské policie a jmenovitě prezidenta Lukašenka,“ prohlásil a dodal: „Tatáž média jsou prakticky bez jakékoliv odezvy na demonstrace tzv. Žlutých vest probíhající od soboty ve Francii. Slzný plyn, obušky, gumové projektily. A… nic!“

Varoval před přílišnou trpělivostí s fašistickými symboly. Ta by se nám podle jeho názoru mohla vymstít.

„Nemůžu si pomoct, něco je v té naší liberálně – demokratické, svobodou a lidskými právy přímo přesycené společnosti špatně. Myslím, že ta láska k fašistickým symbolům, více než bohatě tolerovaná a podporovaná už na Ukrajině, se nám brzy šeredně vymstí,“ uvedl ve svém postu na Facebooku.

Štefec poukázal na možný posun v chápání nacistické symboliky v Armádě České republiky a s tím související i možnou změnu politiky naší armády.

„Počítám, že dnes už by ti dva kluci, kteří museli svého času odejít z AČR kvůli tetování se symbolikou zbraní SS, mohli v jejích řadách nejen zůstat, ale ještě by byli pochváleni za správné vnímání historických souvislostí a podporu spojeneckých svazků s hrdinnou německou armádou,“ uzavřel svůj post bezpečnostní analytik.