Úzkost z COVIDu opadla, a tak američtí vůdci potřebují něco, co by v nás podnítilo strach a učinilo nás poddajnějšími? (Foto: Youtube)

V případě New Yorku to vypadá, že tento týden zvýšili strach na „11“, když spustili veřejnou reklamu o připravenosti na jaderný útok s tím, že je lepší být připraven, i když je takový úder nepravděpodobný.

„I když je pravděpodobnost, že by v New Yorku nebo jeho blízkosti došlo k incidentu s jadernou zbraní, velmi nízká, je důležité, aby Newyorčané znali kroky, jak zůstat v bezpečí,“ uvedlo ve svém oznámení městské oddělení pro řešení mimořádných událostí.

Podle PSA je třeba učinit tři důležité kroky – stačí udělat, co vám řeknou, a „rychle se dostat dovnitř“ budovy a vzdálit se od oken, „zůstat uvnitř“ a zároveň si svléknout a zabalit veškeré svrchní oblečení, aby se radioaktivní prach nebo popel nedostal k vašemu tělu, a „zůstat naladěni“, až vám „odborníci“ a „úředníci“ řeknou, co máte dělat.

Jo, a nezapomeňte si nasadit přiléhavou masku N95, pokud jste nuceni být uvnitř budovy v těsném kontaktu s ostatními lidmi… nemůžete být příliš v bezpečí, že?

Jak uvádí Audacy, krizový štáb neřekl, zda k novému PSA vedl nějaký konkrétní faktor, ale komisař Zach Iscol ve svém prohlášení uvedl: „Vzhledem k tomu, že se prostředí hrozeb stále vyvíjí, je důležité, aby Newyorčané věděli, že se připravujeme na všechny bezprostřední hrozby a poskytujeme jim zdroje, které potřebují, aby zůstali v bezpečí a informovaní.“

Níže se podívejte na celé PSA:

Zdroj: zerohedge.com