Rozsáhlé střety s policisty, které proběhly o víkendu v německém Stuttgartu, neunikly pozornosti českých médií. Česká televize přitom měla svůj vlastní pohled na příčiny těchto nepokojů, ve své zprávě totiž oznámila, že byly vyvolány policejní kontrolou. V souvislosti s tím uživatelé na sociálních sítích oprášili téma koncesionářských poplatků. (Foto: Youtube)

O víkendu policejní oddělení ve Stuttgartu informovalo o nepokojích, které vypukly po policejní kontrole, v jejíž rámci policisté hodlali zkontrolovat 17letého mladíka, který byl údajně podezírán z prodeje drog. Podle oficiálních informací se proti tomuto záměru policistů postavilo 200-300 lidí, kteří pořádali večírek poblíž parku. Následně počet vzbouřenců stoupl na 400-500 osob. Protestující se následně vůči policistům začali chovat agresivně, házeli kameny a lahve. V konečném důsledku tento konflikt vyústil v rabování obchodů a ničení majetku.

Ředitel stuttgartské policie Franz Lutz uvedl, že tento konflikt se vyznačuje bezprecedentním pro Stuttgart rozsahem násilí a materiálních škod. Poznamenal rovněž, že tyto nepokoje nemají žádný politický podtext.

„V současné době můžeme vyloučit ,levicové‘ nebo obecně politické motivy těchto násilných činů,“ prohlásil Lutz.   

Výklad České televize

O nepokojích v německém Stuttgartu informovala i Česká televize. Ve své zprávě uvedla, že součástí tohoto konfliktu bylo rabování obchodů a střety s policisty. Terčem kritiky ze strany řady uživatelů se ale stal výklad důvodů vypuknutí těchto nepokojů. Ze zpráv České televize totiž vyplývá, že hlavní příčinou násilí se stala samotná policejní kontrola.

Na tuto skutečnost reagoval český podnikatel a politik Vít Blaha. Na svém twitterovém účtu vyjádřil své pohoršení nad jednáním České televize.

„Policie ve Stuttgartu při kontrole mladíka ve věku 17 let s podezřením na drogy byla napadena 500 lidmi, kteří následně celou noc rabovali obchody a spálili 12 policejních aut. A Česká televize informuje tak, že ten průser vyvolali policisté… ČT zrušit bez náhrady!“ napsal český politik.