Francouzský prezident Emmanuel Macron odmítl v Rusku absolvovat PCR test na koronavirus, když přicestoval na jednání s prezidentem RF Vladimirem Putinem, a proto se mezi nimi zachovávala bezpečná vzdálenost, oznámila agentura Reuters s odvoláním na dva zdroje v okolí francouzského prezidenta. (Foto: Youtube)

Podle informací od zdrojů byla Macronovi předložena volba: buď se nechá otestovat a získá možnost s Putinem hovořit na kratší vzdálenost, anebo test odmítnout a zachovávat bezpečnou vzdálenost.

„Chápali jsme velmi dobře, co znamená odmítnutí stisku rukou a tento dlouhý stůl. Nemohli jsme však připustit, aby získali prezidentovu DNA,“ řekl jeden ze zdrojů Reuters s odvoláním na bezpečnostní důvody v případě, kdyby Macrona testovali ruští lékaři.

Jeden ze zdrojů Reuters upřesnil, že Macron měl PCR test ve Francii před odletem do Ruska a také antigenní test po příletu. Toto testování provedl jeho osobní lékař.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov dříve dodržování vzdálenosti mezi oběma prezidenta odůvodnil protikoronavirovými opatřeními. „Jde o výlučně epidemiologická opatření,“ vysvětlil v komentáři pro magazín Podjom.