Německá vláda prohlásila tento trest smrti za „nelidský a krutý“, neboť Japonsko si dovolilo pověsit sedm členů kultu soudného dne, kteří hromadně smrtonosným útokem v roce 1995 zaútočili na cestující v podzemní dráze.

Vládní vyslanec pro lidská práva Baerbel Kofler prohlásil ten útok jedovatým plynem na cestující Tokijské podzemní dráhy v dopravní špičce, který zabil 13 lidí a podlomil zdraví více než 6 000 lidem za „hrozný skutek“.

Kofler však řekl, že „i přes závažnost tohoto zločinu německá vláda trvá na svém principu odmítání trestu smrti jako nelidské a kruté formy trestu,“ která by se měla po celé planetě zrušit.

Vládní mluvčí Steffen Seibert v pátek řekl reportérům, že Německo chce „bezpodmínečné zrušení trestu smrti a tento postoj předáváme i svým spřáteleným státům.“

\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_\\\_

2:10 p.m.

Japonská ministryně spravedlnosti řekla, že schválila popravu vůdce tohoto kultu a šesti jeho příznivců kvůli závažnosti jejich zločinů a utrpení, které způsobili.

Tato skupina sedmi vězňů byla v pátek pověšena za jejich zapojení do několika smrtonosných útoků, které tento kult Óm Šinrikjó provedl.

Ministryně spravedlnosti Yoko Kamikawa řekla, že tyto tresty smrti byly zasloužené, ty systematicky plánované zločiny byly tak hyenistické a vyvolali tolika strachu z terorismu jak v Japonsku, tak v zahraničí. Popravčí příkaz tedy v úterý podepsala.

Tento kult nejvíce proslul zločinem, při kterém v roce 1995 v Tokijském metru vypustil plynný sarin. Tento útok zabil 13 lidí a poškodil zdraví dalším více než 6 000.

Zdroj: breitbart.com