V návratu do roku 2020 ABC News uvádí, že „rudý přelud“ by mohl v noci vypadat jako velké vítězství republikánů, ale úplné sečtení hlasů by mohlo trvat „týdny“. (Foto: Youtube)

Dědictví zpravodajství zveřejnilo článek s názvem „Předčasné výsledky volební noci nemusí ukazovat konečné počty (a proč je to v pořádku)“.

Článek vysvětluje, že republikáni mohou „zdánlivě vést nad svými demokratickými soupeři, a to dokonce s velkým náskokem“ ve federálních a celostátních volbách, ale že jejich náskok „se zmenší nebo zcela rozpadne“ poté, co budou po volebním dni sečteny „zásoby“ korespondenčních a absenčních hlasů, což může trvat „týdny“.

Proč Amerika nemůže spočítat všechny hlasy v noci, jak se to děje v bezpočtu jiných vyspělých zemí, není vysvětleno.

„Tento jev byl zpopularizován jako „červený přelud“ nebo „modrý posun“ po prezidentských volbách v roce 2020, kdy bývalý prezident Donald Trump získal v den voleb v několika konkurenčních státech klamný náskok kvůli zpoždění při sčítání korespondenčních hlasů demokratů – jejich preferovaného způsobu hlasování kvůli pandemii COVID-19 -, aby se nakonec rozplynul, když byla sečtena celá rezerva hlasů,“ uvádí zpráva.

Vysvětlení, že COVID-19 způsobil, že tolik demokratů v roce 2020 použilo korespondenční hlasování, však nyní také nehraje roli, vzhledem k tomu, že všechna omezení byla zrušena a COVID v tuto chvíli již není téměř ani zprávou.

„Červená vlna, kterou předpovídají téměř všichni průzkumníci, je ve skutečnosti jen „přelud“ připravený k nápravě prostřednictvím „posílení voleb“ a „domnělého“ nočního vyhození volebních lístků,“ komentoval Chris Menahan.

Tisková mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová včera rovněž uvedla, že sčítání hlasů může trvat „několik dní“, a ujistila: „Tak to má fungovat,“ přestože žádný takový narativ neexistoval, když se demokratům v polovině volebního období 2018 dařilo.

Zpoždění výsledku voleb téměř jistě povede k opakování chaosu z roku 2020 a vyvolá další tvrzení republikánů o podvodech s hlasy a ukradených volbách.

Průzkumy ukazují, že přibližně 61 % republikánů si myslí, že Biden v roce 2020 nevyhrál legitimně, zatímco celkem téměř třetina Američanů si myslí, že Biden vyhrál díky volebním podvodům.

Nedávný průzkum agentury Pew také zjistil, že poměrně těsná většina 56 procent republikánů si myslí, že „volby v polovině volebního období v USA budou řízeny velmi nebo spíše dobře, přičemž jen 11 % respondentů tvrdí, že budou řízeny velmi dobře“.

Podle nejnovější prognózy deníku Washington Post republikáni snadno získají kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů a obrátí i Senát, kde jim k vítězství stačí získat pouze jedno křeslo.

Zdroj: infowars.com