„Doufám, že se mýlím. Můj instinkt mi říká, že se bude bojovat v roce 2025,“ uvedl generál Mike Minihan v memorandu zaslaném důstojníkům, kterým velí, a získaném NBC News. (Foto: NARA)

Čtyřhvězdičkový generál letectva v pátek zaslal důstojníkům, kterým velí, oběžník, v němž předpovídá, že USA budou do dvou let ve válce s Čínou, a vzkazuje jim, aby se připravili na přípravu tím, že vystřílejí „zásobník“ na cíl a „zamíří na hlavu“.

V memorandu zaslaném v pátek a získaném stanicí NBC News generál Mike Minihan, šéf Velitelství vzdušné mobility, říká: „Doufám, že se mýlím. Můj instinkt mi říká, že se bude bojovat v roce 2025.“

Velitelství vzdušné mobility má téměř 50 000 příslušníků služby a téměř 500 letadel a je zodpovědné za přepravu a doplňování paliva.

Minihan ve zprávě uvedl, že vzhledem k tomu, že Tchaj-wan i USA budou mít v roce 2024 prezidentské volby, budou USA „rozptýleny“ a čínský prezident Si Ťin-pching bude mít příležitost postupovat proti Tchaj-wanu.

Stanovuje své cíle pro přípravu, včetně vybudování „opevněného, připraveného, integrovaného a agilního manévrového týmu společných sil připraveného bojovat a zvítězit uvnitř prvního ostrovního řetězce“.

Podepsané memorandum je adresováno všem velitelům leteckých křídel ve Velitelství vzdušné mobility a dalším operačním velitelům vzdušných sil a nařizuje jim, aby Minihanovi do 28. února nahlásili všechny hlavní snahy o přípravu na boj v Číně.

V průběhu února nařizuje všem příslušníkům AMC, aby „vystřelili zásobník do sedmimetrového cíle s plným vědomím, že na neúprosné smrtelnosti záleží nejvíce. Miřte na hlavu.“ Rovněž nařizuje, aby si veškerý personál aktualizoval své záznamy a kontakty pro případ nouze.

Zdroj: nbcnews.com