Alexandr Petrov a Ruslan Boširov dnes poskytli rozhovor pro šéfredaktorku agentury Sputnik a televize RT Margaritu Simoňanovou.

Oba muži, kteří se v Británii podezřívají z otravy Skripalových a práci na ruskou rozvědku, popřeli, že jsou do případu zapojeni. Britské ministerstvo zahraničí je však nadále přesvědčeno, že se jedná o ruské agenty.

„Nepracujeme (pro GRU)… Jsme středně velcí podnikatelé. Pokud vám řekneme podrobnosti o našem obchodování, tak tím utrpí lidé, se kterými pracujeme, což nechceme," řekli.

V reakci na rozhovor Petrova a Boširova britské ministerstvo zahraničí uvedlo, že nadále oba muže považuje za agenty ruské vojenské rozvědky. Na ministerstvu dodali, že rozhovor pro RT a Sputnik považují za „mlžení a lži".

„Policie a královská prokuratura identifikovala tyto muže jako hlavní podezřelé v případu útoku v Salisbury. Vláda má jasno, že tito muži jsou důstojníky ruské vojenské zpravodajské služby GRU, kteří použili ničivou nelegální chemickou zbraň v ulicích naší země. Opakovaně jsme vyzývali Rusko, aby se zodpovídalo z toho, co se stalo v březnu v Salisbury. Podle toho, co jsme dnes viděli, odpověděli mlžením a lhaním," stojí v prohlášení.

Minulý týden britské úřady oznámily, že identifikovaly dva ruské občany, kteří stojí za otravou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, jež se odehrála 4. března.

Jedná se o Alexandra Petrova a Ruslana Boširova. Britská premiérka Theresa Mayová z incidentu obvinila ruskou vojenskou zpravodajskou službu, která jednala na příkaz nejvyššího vedení země. Moskva svou účast popírá.