Americký think tank si myslí, že našel protiklad známé švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové. Píše to americký list The Washington Post. (Foto: DeSmog)

„Pro klimatické skeptiky je těžké soupěřit s mladistvou přitažlivostí globálního fenoménu Grety Thunbergové. Jeden americký think-tank však doufá, že má řešení: antigretu,“  uvádí  The Washington Post.

Antigreta Naomi Seibtová

Ve srovnání se švédskou aktivistkou jde o méně známou 19letou německou bloggerku Naomi Seibtovou. Mladá Němka nepopírá vliv skleníkových plynu na atmosféru, avšak staví se proti „klimatickému alarmismu“ a vyzývá k většímu „realismu“ v této otázce.

„Přála bych si, aby se nevypouštěly hrůzy o klimatické katastrofě. Přála bych si, aby se mladým lidem neříkalo, že by se měli bát budoucnosti, že starší generace ničí planetu, že zvířata začínají vymírat, že umírá příroda. Doufám, že můžeme žít v éře produktivní diskuse. (…) A žádám, abyste byli otevření dalším názorům. Bez ohledu na váš názor či názor vašeho oponenta. A nedůvěřujte všemu, co říkají mainstreamová média – ujistěte se, že máte více různých zdrojů informací,“ vyzývá ve videu Naomi Seibtová.