Podle médií má Rakousko pravděpodobně první případy nákazy novým typem koronaviru. Informovala o tom agentura APA s odkazem na tyrolského zemského hejtmana Güthera Plattera. Také Chorvatsko informuje o prvním případu nákazy koronavirem. (Foto: Health.mil)

Uvádí se, že lidé, kteří se podle prvních testů nakazili koronavirem, pochází z Lombardie. Právě odtud se měli před jistým časem vrátit. Jedná se o osoby ve věku 24 let. Co se týče projevů nemoci, momentálně mají mít lehkou horečku.

Jak uvedl zemský hejtman, přítomnost koronaviru potvrdily první testy, které se u pacientů provedly. Co se týče dalších testů, ty zatím nejsou k dispozici. Podle jeho slov je však velká pravděpodobnost, že se podezření potvrdí. Výsledky by měly být k dispozici ještě dnes v úterý.

Co se týče Chorvatska, pak podle tamějšího premiéra Andreje Plenkoviće se potvrdil v zemi také první případ nákazy koronavirem. Jak dodal, v úterý proběhne zasedání krizového štábu ohledně čelení šíření choroby.  

V pondělí uspořádali vedoucí několika chorvatských správ setkání krizového štábu na chorvatském ministerstvu zdravotnictví a přijali nová opatření k omezení šíření viru. Všichni, kteří budou přicházet z oblastí Itálie, kde byl zaznamenán koronavirus, stejně jako ti, kteří dříve přišli z Číny a Jižní Koreje, budou pod lékařským dohledem nebo i v izolaci. Podezření na onemocnění bylo u sedmi osob.

Nákazu potvrdil i ostrov Tenerife, který je největším ze sedmi Kanárských ostrovů. Nákazou má trpět italský turista. Nyní je nařízena karanténa pro asi 1000 hostů hotelu, nachází se mezi nimi také pět Čechů. Konkrétně jde o čtyři dospělé a jedno dítě. Ve Španělsku tak byly potvrzeny tři případy nákazy novým typem koronaviru. Pozitivní test vyšel u Brita, který navštívil Mallorcu, a také u Němce, u něhož se nemoc projevila během pobytu na kanárském ostrově La Gomera.

Zdroj:  apa.at