Pokud si letos pustíte jen jedno video, měli byste si pustit to následující… Naprosto brilantní projev britského satirika Konstantina Kisina. (Foto: Twitter)

Je Kisinovo video pro vás?

  • Pokud si myslíte, že vy, prezident Biden, Gretta, Al Gore nebo kdokoli z vlády udělá něco důležitého pro změnu klimatu, je toto video určeno právě vám.
  • Pokud si myslíte, že vy, prezident Biden, Gretta, Al Gore nebo kdokoli ve vládě neudělá nic, na čem záleží, ohledně změny klimatu, video je také pro vás.

Má necelých sedm minut. Přehrajte si ho.

Přehrajte si video a pak se zamyslete nad olověným grafem a cestou Číny a Indie, přičemž si všimněte, že celý africký kontinent není ani na stupnici.

Mimochodem, počet obyvatel Indie brzy předčí Čínu.

Důležité je, a to i v osobní rovině, že nejlepší věc, kterou můžete udělat pro životní prostředí, je nemít děti.

Popírači klimatu

Byl jsem obviněn, že jsem popírač klimatu. Slitování. Ve skutečnosti jsem klimatický realista.

Klimatické změny jsou skutečné a neustálé a probíhají už od vzniku Země.

Debata se vede o tom, nakolik je způsobena člověkem, a co je ještě důležitější, co s tím dělat, ať už je to způsobeno člověkem, nebo ne.

Co se týče toho, kolik procent je způsobeno člověkem, to nevím ani já, ani nikdo jiný. Ale řekněme, že s tím nesouhlasíte.

Pak OK, souhlasím s vámi. Předpokládejme, že nedávná změna klimatu je stoprocentně způsobena člověkem. Co s tím tedy uděláme?

To je můj směr otázek už dlouho. Jen jsem nikdy nedokázal vyjádřit své myšlení tak jasně jako Kisin ve výše uvedeném videu.

Velký zelený nepořádek v Německu, kde uhlí tvoří ohromujících 31 % elektřiny

Předpokládejme, že problém existuje, pakliže existuje řešení, nebudou to takoví jako Gretta, AOC, Al Gore, prezident Biden nebo pokrytci ze Strany zelených, kdo ho vyřeší.

Nehledejte nic jiného než velký zelený nepořádek v Německu, abyste viděli, jak to dopadne, když politici stojí před rozhodnutím, zda levně vytápět domy, nebo omezit emise CO2.

EU plánuje zdanit ostatní státy za to, že neřeší změnu klimatu, zatímco Německo buldozeruje město, aby zvětšilo uhelný důl. Jde také o hnědé uhlí, nejšpinavější druh uhlí.

Vicekancléř Robert Habeck, Zelený, který je německým ministrem hospodářství a klimatu, obhajoval dohodu jako „dobré rozhodnutí pro ochranu klimatu“, které splňuje mnoho požadavků ekologů a zachraňuje pět dalších obcí před demolicí.

Největší daňový systém na světě

Diskusi o pokryteckém systému uhlíkové daně v EU naleznete v článku EU zavádí největší systém uhlíkové daně na světě.

Spojené státy mezitím kráčejí po idiotské cestě k zavedení povinných elektromobilů, aniž by měly plán, kde získat nerostné suroviny pro baterie. Ani prezident Biden nemá rozumný plán pro potřebnou infrastrukturu.

Předsedkyně Fedu varuje prezidenta Bidena: „Nebudeme tvůrci klimatické politiky“.

Absurdní nápady se vymkly kontrole natolik, že předsedkyně Fedu varuje prezidenta Bidena: „Nebudeme tvůrcem klimatické politiky“.

„Bez výslovné legislativy Kongresu by nebylo vhodné, abychom používali naše nástroje měnové politiky nebo dohledu k podpoře ekologičtější ekonomiky nebo k dosažení jiných cílů souvisejících s klimatem. Nejsme a nebudeme tvůrcem klimatické politiky,“ řekl Jerome Powell.

Nepatřím k těm, kdo Fed často chválí, ale tento odstavec si zaslouží potlesk ve stoje.

Neustálý humbuk

Humbuk je neustálý a je trvale mylný. V roce 2019 jsem si všiml, že Ocasio-Cortezová říká, že svět skončí za 12 let: Tady je návod, co s tím dělat

Svět tu bude i v roce 2050.

Dne 29. října 2022 jsem poznamenal, že OSN požaduje 4 až 6 bilionů dolarů ročně na řešení klimatických problémů.

Ano, správně. Politici dají Africe, Indii a zemím třetího světa biliony dolarů a zdaní je, pokud se nepodřídí.

Naděje fúze versus pompéznost politiků a klimatických aktivistů

Pokud existuje klimatický problém, odpověď najde věda, ne politici nebo aktivisté.

Diskusi naleznete v článku Naděje fúze versus nabubřelost politiků a klimatických aktivistů.

Přesto se šíleně spěchá s výstavbou dalších továren na elektromobily, přestože nemáme žádnou představu ani plán, jak zajistit nerostné suroviny potřebné pro baterie.

A Německo se obrátilo k buldozerování měst, aby mohlo vyrábět více uhlí.

To je hrůza.

Zdroj: mishtalk.com