NASA připouští, že jistá forma „super-inteligence“ v podobě mimozemšťanů už navštívila naši planetu. Úřad také tvrdí, že pravdivost některých pozorování neidentifikovatelných létajících objektů nelze potvrdit ani vyvrátit.

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír dlouhodobě investuje do projektu SETI, který se zabývá hledáním mimozemské inteligence. Právě v nejnovější publikaci pro SETI profesor Silvano Colombano přišel s myšlenkou, že mimozemšťané už Zemi v minulosti navštívili. Podle něj zřejmě vypadají zcela odlišně než lidská rasa a tím pádem dokáží procestovat obrovské vzdálenosti.

Naší nevýhodou v této souvislosti je to, že nedokážeme rozpoznat jejich vzhled ani technologie.

„Chci poukázat na to, že inteligence, která si už možná našla cestu k nám, by mohla fungovat na bázi uhlíku, stejně jako my,“ uvedl Colombano.

Klade si otázku, jak by toto zjištění mohlo změnit předpoklady o mezihvězdném cestování.

„Časové rozpětí našeho života by tak už nikdy nebylo omezeno,“ doplnil.

Podle jeho slov se vědci také zabývají moderními lidskými technologiemi. To by mohl být důvod, proč je pro nás těžké pochopit mnohem starší technologii vyvinutou mimozemšťany.

„Vzhledem k tomu, že technologický vývoj v naší civilizaci se začal teprve před 10 tisíci lety a nárůst vědeckých metodologií se datuje do období před 500 let, můžeme předpokládat, že jako lidé máme skutečně problém při předpovídání technologického vývoje i během následujících tisíc let,“ upozornil profesor.

Na své práci s názvem „Nové předpoklady pro vědecký výzkum SETI“ uvedl, že nedávné objevy planet podobných Zemi pomocí vesmírného teleskopu Kepler dali vědcem naději.

Tento fakt by podle něj měl NASA přinutit, aby se zaměřila na hledání známek života a technologií v konkrétních planetárních systémech. Colombano prosazuje „agresivní“ přístup k výzkumu o existenci mimozemšťanů.

Řekl, že vědci by neměly vylučovat potenciální signály svědčící o životě mimo Zemi pouze na základě svých vlastních, pochybných předsudků. Teprve když přijmeme nové předpoklady o tom, jaké formy vyšší inteligence a technologie bychom mohli najít, pak můžeme spustit seriózní pátrání, dodal.

Zdroj:  independent.co.uk